Строковики до участі в АТО не залучаються, - військовий комісар Закарпаття

Строковики  до участі в АТО не залучаються, - військовий комісар Закарпаття

На Закарпатті триває весняний призов на строкову службу. Молодих людей, віком від 20 до 27 років запрошують до військових комісаріатів для проходження призовної комісії та професійно-психологічного відбору. Проте виконувати свій військовий обов’язок поспішають далеко не всі.

Про особливості ходу призовної кампанії на Закарпатті розповів військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату полковник Богдан Череміський.

- Наразі відбір молодих людей призовного віку та їх відправки до навчальних центрів у нас ідуть за графіком. У кожному районі області працюють досвідчені офіцери, завдання яких показати призовникам, що в сучасній армії для них немає нічого страшного – «дідівщини», бойових дій чи чогось подібного, - зазначив він. – Проте, не зважаючи на наші старання, не у всіх районах призов проходить гладко. Чимало юнаків вимушені їхати за кордон на заробітки, аби прогодувати свої сім’ї. Ще однією проблемою є доволі велика кількість так званих «ухилістів». Думаю, це передусім зумовлено недостатньо суворою відповідальністю за ухилення від служби. Коли людина відчуває безкарність своїх дій, у неї з’являються інші пріоритети.

За словами військового комісара, доволі серйозною проблемою є поширення чуток про залучення солдат-строковиків до антитерористичної операції. Зустрічаються випадки, коли юнаки, повернувшись зі строкової служби, показували посвідчення учасника бойових дій.

- Тут змушений ще раз нагадати – ті, хто проходить строкову військову службу, до території проведення АТО не відправляються і бойових завдань не виконують, - підкреслив Богдан Череміський. – Так, мали місце випадки, коли військовослужбовці строкової військової служби отримували статус учасника бойових дій в ході проведення антитерористичної операції. Але в більшості випадків ці військовослужбовці проходили строкову військову службу у військових частинах Національній гвардії України, що дислокувались на території Луганської та Донецької областей. Майже у всіх випадках це військовослужбовці, які призивались на строкову військову службу у 2013 році до початку конфлікту на сході України. Вони хоч і отримали статус учасника бойових дій, але безпосередньої участі у виконанні бойових завдань не брали та на передову лінію зіткнення не залучались.

Така категоричність щодо участі строковиків у АТО зумовлена дією рішення РНБО від 28.08.2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності» введеного в дію Указом Президента України від 24.09.2014 року №744. Відповідно до нього військовослужбовці строкової служби не залучаються до виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях.

На даний момент випадків примусового залучення військовослужбовців строкової військової служби до виконання бойових завдань у зоні проведення антитерористичної операції без їхньої згоди (укладення контракту з Збройними Силами України) не зафіксовано. 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...