Стрічки закарпатського режисера відзначили на двох кінофестивалях

Три стрічки режисера В'ячеслава Бігуна відзначено шістьма призами на двох кінофестивалях, які завершилися 9 квітня. Число нагород фільмів автора сягнуло двадцяти семи.

Нову стрічку режисера «Між пеклом і раєм» про першу екологічну справу Європейського суду відзначено як «кращий документальний фільм» та за «найкращу операторську роботу» на Бердичівському кінофестивалі «Зоряне містечко» ім. Ф. Горенштейна. Журі фестивалю(В. Майборода, Ю. Сокальський, М. Петрова, І. Панасюк та І. Шурпан) відзначило водночас як кращий документальний фільм «Найближчі до Бога» про сімейне жертвоприношення нової європейської війни. Цей же фільм відзначено додатковою відзнакою «за актуальний погляд документального кіно».

Ще одну нагороду ця стрічка отримала на IV Міжнародному фестивалі історичного кіно в Києві «за кращий сценарій» (голова журі – І. Канівець). Це вже 8 кіновідзнака цієї стрічки режисера про війну. І нарешті журі історичного фестивалю відзначило кінопортрет«Довженко. Український Гомер кіно» за «кращий образ у кадрі».

В’ячеслав Бігун — кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Навчався й працював у провідних університетах і наукових установах світу (Львівський університет, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом — в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтва. Автор більше 500 публікацій й більше 10 фільмів, які за останні роки мали більше ста показів у 29 країнах і удостоєні близько 30 нагород, частина з яких представлена у вільному доступі.Найбільш продуктивний український кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих Держкіно у 2016 та 2015 роках, та Міжнародної кінобази (IMDb). В. Бігуннеодноразово відзначався і за активну популяризацію українського кіно.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання