Стрічка закарпатського режисера - у топ-50 українських фільмів за версією IMDb

Документальний фільм В’ячеслава Бігуна «Серце мами Гонгадзе» увійшов до топ-50 українських фільмів за версією найбільшої світової кінобази IMDb. До провідної сотні фільмів входять ще дві стрічки режисера: художній фільм – екранізація оповідання О. Довженка «Мати. В ім’я мільйонів» та «Дума про сина» – самодостатня стрічка, витяг із другої частини повнометражного фільму про Лесю Гонгадзе.

Міжнародна кінобаза IMDb – найбільше, найпопулярніше та найавторитетніше джерело з кіновиробництва та контенту з місячною аудиторією 250 млн унікальних відвідувачів. Станом на 2017 рік база містить систематизовані записи про більше ніж чотири мільйони фільмів, з яких близько 1500 – українські. Окрім «Серця мами Гонгадзе», до найбільш популярних українських стрічок, входять такі, з-поміж інших, як-от «Битва за Севастополь», «Плем’я», «Російський дятел», «Гніздо горлиці» та «Майдан».

Нагадаємо, що київська прем’єра стрічки «Серце мами Гонгадзе» відбулася 14 вересня в Києві. Фільм схвально прийняли глядачі та критики. Фільми про Лесю Гонгадзе підкорили серця глядачів та журі на Міжнародному фестивалі історичного кіно («Кращий образ у кадрі» та «Кращий звук») та «Громадський проектор» («Кращий регіональний фільм»).

За попередньою інформацією львівська прем’єра фільму планується на кінець листопада.

В’ячеслав Бігун – кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Навчався й працював у провідних університетах і наукових установах світу (Львівський ун-т, Інститут держави і права НАНУ, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом – в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтв. Автор більше 500 публікацій, а також близько 20 фільмів (частина – у вільному доступі), які за останні роки мали більше 100 показів у 29 країнах і удостоєні близько 30 нагород. Найбільш продуктивний український кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих Держкіно у 2016 та 2015 роках, та Міжнародної кінобази (IMDb). Чи не перший український кінорежисер – мільйонер за кількістю онлайн-переглядів у світі (станом на вересень бл. 3,5 млн переглядів). Бігун неодноразово відзначався і за активну популяризацію українського кіно.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...