Вчені з Європейського інституту біоінформатики запропонували новий спосіб зберігання і безпомилкового відтворення великих обсягів інформації на основі молекул ДНК.
Молекули ДНК підходять для тривалого зберігання великих масивів інформації. Єдиною перешкодою є те, що для "запису" необхідна велика кількість фрагментів ДНК.
Європейські фахівці запропонували синтезувати шматочки ДНК і відтворити з них великі послідовності з даними. Синтезувати потрібні фрагменти фахівцям EBI допомогла американська біотехнологічна компанія Agilent Technologies.
Також вчені передали американським фахівцям текстовий файл з усіма сонетами Шекспіра, аудіофайл мови борця за права чорношкірих американців Мартіна Лютера Кінга У мене є мрія, фото будівлі EBI, скан першої статті Джеймса Уотсона і Френсіса Кріка - творців просторової моделі структури молекули ДНК з її описом, а також інструкцію з дешифрування інформації.
Американські біотехнологи синтезували декілька сотень тисяч потрібних шматочків ДНК, які разом були схожі на маленький шматочок пилу, і вислали їх назад європейським вченим.
Вчені прочитали зашифровану в ДНК інформацію за допомогою свого коду і з'ясували, що в ній практично немає неточностей.
Тепер в EBI мають намір удосконалити свою "шифрувальну" методику, щоб наблизити практичне застосування цього способу зберігання інформації.
Нагадаємо, в серпні минулого року американським біоінженерам вдалося "надрукувати" книгу з 53 тисяч слів на молекулах ДНК, і прочитати її за допомогою пристрою секвенування, досягнувши рекордної щільності запису інформації на сьогоднішній день.
Кореспондент