Новини

Сьогодні в Ужгороді відкривається ювілейна виставка живопису Йожефа Рущака

Сьогодні, 29 березня, в галереї «Ужгород» о 16.00 відбудеться відкриття ювілейної виставки відомого закарпатського живописця Йожефа Рущака. Художник, який 25 березня відсвяткував своє 70-ліття представить понад 30 творів за 2010-2013 роки.

Творчий неспокій вирізняє митця з-поміж інших колег. Талановитий продовжувач традицій закарпатського живопису у своїх творах зумів поєднати нестримне бажання пошуку та  любов до рідного краю.Ще під час навчанняв Ужгородському училищі декоративно-прикладного мистецтва пан Йожеф захопився живописом. Постійне спілкування із метрами закарпатського малярства – Федором Манайлом, Гаврилом Глюком, Ернестом Контратовичем, Антоном Кашшаєм надихали до творчих пошуків та заповзятої праці над собою. Вже тоді улюбленим жанром художника став пейзаж.

У пристрасних  пейзажах, створенихпротягом усієї творчості митця зафіксованими залишились різноманітні куточки Закарпаття. Для автора властивими є емоційні рефлексії й переживання краси природи рідного краю. Його численні живописні експерименти дозволяють говорити про вплив на творчість художника експресіоністів, для яких мірилом  творчості було не просто відтворення, а внутрішнє переживання побаченого.  Відштовхуючись від традицій закарпатського пейзажу, Йожеф Рущак створив цілу галерею карпатських краєвидів: романтично піднесених та  ліричних за настроєм картин. Вже маючи за плечима численну участь у республіканських та всесоюзних виставках, тільки у 44 роки  художник став членом Спілки художників України.

Сьогодні Йожеф Рущак – лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі за 2004 рік. Останній головний художникХудожфонду, у якому пропрацював понад 30 років продовжує активно працювати. Митець із хвилюванням говорить про тотальну комерціалізацію  та уніфікацію сучасного  мистецтва. Проблему вбачає у масовості -- основному мірилі сьогоденної культури. Проте продовжує вірити, що краса врятує світ. Тому залишаючись вірним собі,  творить із відкритим серцем, цінуючи кожну мить, що дарує життя.

Оксана Гаврош, спеціально для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.