9 вересня - Всесвітній день краси. Якою є краса сьогодні і чи тільки конкурси диктують сучасні тренди? Про це ми запитали в Анжеліки Пащенко-Висіч, Міс України -1990, переможниці першого всеукраїнського конкурсу краси.
-- З часу проведення перших конкурсів краси практично нічого не змінилося. Пригадую свою участь в першому в історії України конкурсі. Я була студенткою біологічного факультету 4 курсу, добре вчилася. Вирішила взяти участь в "Ужгородській красуні-90", а потім – і в "Українській чарівниці-90". Декан факультету був гордий, всі його розпитували. За рік до того у 1989-му відбувся був перший конкурс «Московская красавица», це було щось нове та яскраве для усіх. Нам як учасницям ставили багато найрізноманітніших вимог. Я була активною, займалася спортом, вирішила використати всі свої навички, щоб вдало себе презентувати. Приготувала ефектний танець та виступи. Зараз практично нічого не міняється, хіба технічні можливості потужніші. Головний фактор - це люди, талановиті дівчата, які не просто моделі. Вони талановиті у багатьох професіях.
У світі існує два відомі конкурси: «Міс світу», започаткований у 1951 році, штаб-квартира якого у Лондоні, та «Міс Всесвіт» з центром у США, заснований у 1952 році. Обидва конкурси з дуже давньою історією.
-- Але є один тренд, пов'язаний з красою - це розуміння віку. Та ж Моніка Белуччі, якій більше 50-ти років каже, що більше собі подобається у цьому віці. Вона обирає, що їй краще, ближче. У наш час людина, яка є активною, постійно розвивається, довго може залишатися молодою. Моїй бабусі 95 років, вона працювала вчителькою. Досі читає, всім цікавиться, запитує про наші справи. Багато жінок довго залишаються у прекрасній формі у старшому віці. І вимога теперішнього часу: дівчата мають бути не тільки гарними, а все-таки наповненими чимось змістовним. Харизма часто- це вирішальний фактор. Людина має бути швидше цікавою, ніж гарною.