Новини

Сьогодні — День Збройних сил України

Сьогодні, 6 грудня, в Україні святкують День Збройних Сил України, в Азербайджані – День працівників Міністерства зв'язку та інформаційних технологій, в Іспанії – День Конституції, у Казахстані – День утворення органів прокуратури Республіки, на Еквадорі – Заснування столиці Кіто, у Фінляндії – День Незалежності, у країнах католицької віри – Святий Миколай.

У цей день у 1492 році перша експедиція Колумба відкрила острів Гаїті, у 1768 — у Шотландії надруковано перше видання Britannica, всесвітньовідому та одну з найпопулярніших досі енциклопедій, у 1877 — вийшов перший номер газети «Вашингтон пост», у 1877 – винахідник Томас Едісон зробив на своєму новому фонографі найперший запис людського голосу, процитувавши слова дитячої пісеньки "Мері мала маленьке телятко", у 1917 — парламент Фінляндії проголосив незалежність країни від Росії, у 1921 — підписаний Англо-ірландський договір, по якому рівно через рік (6 грудня 1922) Ірландія отримала незалежність, у 1991 — утворені Збройні сили України, у 2000 — відкритий Унунгексій — хімічний елемент з атомним номером 116, у 2008 — у Греції спалахнули масові заворушення через вбивство в Афінах поліцейським підлітка.

6 грудня День Ангела відзначають: Борис, Григорій, Митрофан, Федір, Максим, Герман.

У цей день народилися:
1421 — Генріх VI, король Англії.
1742 — Ніколя Леблан, французький хімік-технолог, який розробив перший промисловий спосіб отримання соди з кухонної солі.
1778 — Жозеф-Луї Гей-Люссак, французький фізик і хімік, автор одного з "газових законів", винахідник спиртометра і гідрометра.
1871 — Микола Вороний, український письменник, перекладач, поет, режисер, актор.
1899 — Олександр Оглоблин, відомий український історик, історіограф i археограф, педагог.
1903 — Микола Колесса, композитор, видатний український митець, педагог
1913 — Микола Амосов, український лікар, творець вітчизняної школи кардіохірургії, академік, письменник («Думки й серце»).
1920 — Дейв Брубек, американський джазовий музика.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.