Новини

Сьогодні – Міжнародний день акушерки

Сьогодні, 5 травня, відзначають Міжнародний день акушерки та Міжнародний день боротьби за права інвалідів, у Росії – День шифрувальника, День водолаза, у Білорусі – День друку, в Австрії – День боротьби з насильством і расизмом, у Данії – День визволення, у Киргизії – День конституції, у Мексиці – Річниця битви у Пуебли, Сінко де Майо, у Нідерландах – День визволення, у Таїланді – День коронації, у Японії – День дітей.

У цей день у 1581 році в Острозі друкар Іван Федорович видав свій останній твір — «Хронологію» Андрія Римші (перший друкований руський календар), у 1836 — у Бельгії почала діяти перша в Європі залізниця, у 1865 — у штаті Огайо сталося перше в США пограбування поїзда, у 1912 — вийшов перший номер газети «Правда» (цей день у СРСР відзначали як День преси), у 1920 — проголошено автокефалію Української православної церкви, у 1921 — Коко Шанель у Франції вперше представила парфуми «Шанель № 5». Незабаром новинка стала лідером продажів у світі, у 1949 — почала діяти Рада Європи, у 1956 — у Токіо почався перший чемпіонат світу з дзюдо, у 1961 — Шепард Алан став першим американцем, який полетів у космос, у 1983 — Спеціальна комісія установила, що скандальні «щоденники Гітлера», які публікувалися в журналі «Штерн», є фальшивкою, у 1988 — перша телетрансляція з вершини Еверест, у 1999 — вперше в історії Шотландії відбулися вибори власного парламенту.

 

5 травня День Ангела відзначають: Федір, Платон, Віталій.

 

У цей день народилися:

1815 — Ежен Лабіш, французький драматург, автор «Солом'яного капелюшка».

1818 — Карл Маркс, економіст, філософ і революціонер.

1836 — Сидір Воробкевич (Данило Млака), український письменник, композитор, музично-культурний діяч з Буковини.

1864 — Кирило Трильовський, Громадсько-політичний діяч, основоположник і один із засновників Української радикальної партії, засновник «Січей», голова Бойової управи УСС, член Національної Ради ЗУНР.

1877 — Георгій Сєдов, російський та український полярний дослідник та гідрограф. Народився на Донеччині. Помер на дорозі до Північного полюсу.

1900 — Юрій Липа, громадський діяч, письменник, поет, публіцист, один з визначних ідеологів українського націоналізму.

1919 — Борис Левін, український та російський письменник.

1922 — Анатолій Дімаров, український письменник.

1930 — Леонід Абалкін, радянський економіст, академік; у 1989-91 заступник голови радянського уряду і автор програми економічних реформ

1938 — Юрій Іщенко, український композитор

1966 — Ірина Салтикова, співачка і кіноакторка («Брат-2»).

1988 — Адель, британська співачка.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.