Ці світлини я зробив у проміжку кількох днів - неподалік адмінбудови Берегівського відділу поліції. Отже, вони екслюзивного змісту. Сюжет перших двох фото - абсолютно випадковий. Йшов мимо і побачив, як директор Берегівської рекламної агенції "Атлант" Олександр Рябіков разом із підлеглими "облаштовує" "парадний" вхід до поліції. Риштування свідчили, що цю частину будови ОВС мають намір "освіжити", додати кольорів, адже оновлення тут не було давненько. На запитання, що це дасть, пан Олександр відмітив: осучаснимо дашок, відрихтуємо написи тощо. А вже через день, прошкуючи вулицею Сечені, "вийшов" на ще один сюжет. І так само, як і тоді, -- випадково.
Близько обідньої пори тут юрмилася міні-групка ошатно вдягнутих людей. Завченим поглядом зафіксував авто мера, а потім і його самого. Подумалося: якщо Золтан Бабяк власною персоною у будень біля цієї правоохоронної структури, то або когось чекає, або когось проводжає. Звернув увагу, що він тут не сам, і коли клацнув, то почув: пане Михайле, підходьте ближче та фотографуйте усіх разом. У гостях у берегівчан -- начальник обласної поліції Олександр Шляховський. Звісно, був щиро подивований "транзитним" візитом недавно призначеного керманича. Якось навіть не чекав, що він такого молодецького гарту, привітний і абсолютно нормальний, сучасний полковник. Не повірите, але аніскільки не схожий на "без пяти хвилин" генерала. Хоча вірю: цю службову планку неодмінно візьме. Тим паче, що прибув після кількох анонсованих призначень із Броварів, що на Київщині. Востаннє ж я писав про п. Канцидайла, який до начальницьких обов'язків в поліцейському облуправлінні приступив приблизно тоді, коли й пан Дрозденко -- в райвідділі Берегова. Сподіваюся, читачі пригадують, що однойменна міська газета про ці кадрові рокіровки писала у лютому. Стаття так і називалася: "В Ужгороді -- Канцидайло, а в Берегові -- Дрозденко". Однак ні того керманича, ні його попередників, я тут не бачив ані разу. А ось Шляховський за свою каденцію тут уже вретє. Приїжджав здоровити з Днем Перемоги відомого ветерана війни та колишньої міліції у село Бене. А побіжно й у відділ поліції завітав. Це, звісно, приємно, і коли я пробував зав'язати з керівником закарпатських полісменів розмову, то вийшло експромтне, але цікаво-лаконічне інтерв'ю.
На запитання, яке враження од відділу поліції, пан полковник відповів: "Позитивне". Відтак пожартував, мовляв, знав би, що тут співробітникам створені такі комфортні умови, сам би прийшов залюбки сюди працювати. Така оцінка викликала пожвавлення в гурті, зокрема, Золтан Бабяк, Петро Дрозденко та його заступники, автор цих нотаток розділили таку точку зору.
І це на самому ділі так є, адже адмінспоруда Берегівської поліції -- одна з найсучасніших не тільки на Закарпатті, але й у всьому МВС країни. Про це не раз наголошували генерали Москаль, Глуховеря, Варцаба, Русин, Рахівський, Князєв, Стефанишин й інші. І перебільшення в цьому найменшого, бо коли цей об'єкт став до ладу, тодішній Міністр української міліції Ю. Кравченко з усієї держави привіз сюди обласних начальників, аби подивилися на "зодчество" звичайного начальника райвідділу Ю. Ю. Ороса та подібний стиль роботи взяли на озброєння. Шкода, що і Міністр, і полковник із прикордонного містечка уже у засвітах.
Потім мова зайшла про те, чи вітатиме журналістів пан Шляховський і в який спосіб це зробить у день їхнього професійного свята, інші актуальні питання та проблеми тощо. Думаю, що на цьому треба ставити крапку. Я маю гору своїх інших завдань і зобов'язань, берегівському меру -- своє робить, Шляховському також є до чого докласти руки на території всієї області, а Дрозденку -- так само. Бо у відділі поліції, відділеннях формується реноме цієї правоохоронної структури, що опісля складає рейтинг влади, глави держави найперше. З цього приводу смію сказати, що місцеві правоохоронці на вірному шляху. Тьфу-тьфу, аби не вректи й не зурочити їхні успіхи.
Михайло Папіш