Новини

Словаччина віддала практично все – Шмигаль про постачання зброї

Україна з розуміння ставитьсяся до того, що Словаччина сьогодні не має більше можливості передавати зброю зі своїх складів. Водночас комерційна співпраця у частині постачання зброї і техніки від словацькою бізнесу триватиме. Про це сьогодні на брифінгу в Ужгороді заявив Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, після зустрічі з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.

«Ми з розумінням ставимося до того, що Словаччина сьогодні не має більше можливості передавати зброю  Україні зі своїх складів і відповідно загальний об’єм військової підтримки вже склав понад 670 млн. доларів. Станом на сьогодні вони віддали практично все, - сказав Денис Шмигаль. -  Водночас з прем’єр-міністром Фіцо ми домовилися, що уряд Словаччини не буде блокувати комерційну співпрацю в частині постачання зброї і техніки від словацького бізнесу. Наше співробітництво у питаннях зброї продовжиться на комерційній основі, тут багато перспектив. Українські та словацькі оборонні компанії вже спільно виробляють певні види військової техніки у Словаччині. Будемо масштабувати цю роботу».

По-друге, зазначив Шмигаль, дійшли згоди з Фіцо у тому, що Словаччина допомагатиме з постачанням техніки для будівництва лінії оборонних рубежів та розмінування територій. Словаччина вже ухвалила поставку двох машин для розмінування.

Денис Шмигаль

Ще один результат переговорів—Словаччина підтримає програму “Ukraine Facility, яка передбачає виділення Україні 50 млрд. євро з боку ЄС.  «38 млрд. розраховані на 4-річну бюджетну підтримку нашої держави, 8 млрд. євро - на інвестиційні цілі, реалізацію інвестиційних проектів,- сказав Денис Шмигаль. - Ми запрошуємо словацький бізнес брати участь у відновленні України, бачимо велику зацікавленість, яка може стати прагматичною основою для подальшої співпраці».

Також, за словами прем’єр-міністра України, Фіцо запевнив його у повній підтримці євроінтеграційних прагнень України.

Високопосадовці обох країн також досягли домовленостей в економічній, енергетичній та транспортній співпраці.

Сам прем’єр-міністр Словаччини до преси не вийшов, а відразу після зустрічі відбув до своєї країни.

Денис Шмигаль

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.