
Морозильні камери побутового класу найчастіше виготовляють у вигляді шаф і скринь. Щоб зрозуміти, яку саме модель краще обрати для домашнього використання, доцільно порівняти особливості та експлуатаційні характеристики обох різновидів.
Вартість
Вертикальні морозилки (так звані шафи) доступні у всіх цінових сегментах. Серед них є і дешеві, і середні, і дорогі. Наприклад, до бюджетного сегмента належить доступна тут https://www.moyo.ua/bt/kbt/morozilniki/beko/ морозильна камера Beko RFNE200E20W, до середнього — Gorenje FN 6192 PB, а до топового — BOSCH GSN36VL30U. Горизонтальні моделі (скрині) побутового класу переважно коштують недорого. Ціна найдоступніших варіюється у межах 300-400 доларів. Приблизно в таку суму обійдеться замовлена за посиланням https://www.moyo.ua/bt/kbt/morozilniki/snaige/ морозильна камера Снайге. Виходить, що зекономити легше, купуючи морозилку-скриню. Отже, це 1:0 на її користь.
Габарити
Морозильна шафа візуально нічим не відрізняється від звичайного євро-холодильника. Ширина її корпусу невелика, тому можна знайти місце для монтажу у мініатюрній кухні. Щоправда, про встановлення над нею полиць для різних побутових дрібничок мріяти не доводиться:
- по-перше, між стелею та морозильною камерою залишається мало місця;
- по-друге, користуватися такими полицями незручно через занадто високе розташування.
Скриня для заморожування продуктів значно ширша, хоч і невисока. Вона займає багато вільного простору, тому підходить лише для великих кухонь, не перевантажених технікою. За параметром «компактність» виграє морозильна шафа. Проміжний рахунок — 1:1.
Естетичність
Морозилку вертикального типу можна поставити впритул до холодильника, імітуючи конструкцію Side-by-Sida. Через схожий дизайн пристрої чудово гармонують між собою. Ще одна перевага — широкий вибір кольорів. На ринку доступні морозильні шафи у білих, сірих, сріблястих і чорних корпусах. Асортимент морозильних скринь скромніший. Їхні візуальні характеристики лаконічні та стримані. Через це деякі побутові моделі схожі на промислове обладнання. Відповідно, знову «ведуть» девайси у форматі шаф. За естетичність їм дістається ще один бал.
Корисний об’єм
У шафі місце займають елементи керування, полиці, компоненти системи No Frost. Коштом цього місткість відчутно зменшується. Більше продуктів можна скласти у морозильну скриню. Її корисний об’єм зазвичай несуттєво менший від загального. Черговий плюс отримують горизонтальні морозильники, тому рахунок зрівнюється — 2:2.
Ергономіка
Порівнювати скрині й шафи за ергономічністю немає сенсу, оскільки кожен різновид має свої переваги.
1. Перші підходять для великих місткостей з їжею.
2. А другі — для компактних контейнерів. Вердикт — «нічия».
Виявити очевидного «переможця» не вдалося, а це значить, що обидва типи однаково заслуговують уваги. Морозилки з фронтальними дверцятами рятують в умовах дефіциту вільного простору. Їх варто купувати для невеликих приміщень. Моделі з кришкою зверху допомагають запастися сезонною городиною, домашнім м’ясом та фруктами на рік вперед. Вони оптимальні для запасливих та економних родин.