Новини

Скільки ти коштуєш, Америко?

Як тільки ти приїжджаєш, вірніше, переїжджаєш до Сполучених Штатів, одразу починаєш поспіхом вдихати «запах свободи», дивуватися доброзичливості людей і постійно повторювати: «Аааа! Я в Америці!». Коли перший етап дикого захоплення минає, настає етап другий – сум за домом, батьками, домашньою їжею, українською мовою. Частіше за все ностальгія за батьківщиною виникає в дівчат. Зазвичай, цей етап триває близько тижня і супроводжується частими дзвінками додому, ностальгічним настроєм, а інколи навіть і слізьми. Однак і цей період адаптації до США закінчується швидко. Після нього стартує етап звикання, тверезої оцінки і усвідомлення всього, що відбувається насправді.

         Саме після стадій зачарування і розчарування знімаються рожеві окуляри і життя в Америці постає у відносно реальному освітленні. До прикладу, мені вже стало зрозуміло, що хоча і перехожі, і відвідувачі магазину, де я працюю, вітаються із приязною посмішкою і цікавляться моїм настроєм, але вірогідніше, що важку коробку я нестиму таки сама. Поняття рівноправності чоловіка і жінки тут набагато більш значуще, аніж у нас в Україні. Тому тут жінка із трьома пакетами поряд із чоловіком, який клацає вільними руками в телефоні, далеко не у всіх викликає бажання чи навіть думку допомогти.

         Крім того, я постійно порівнюю Україну і Америку як в з точки зору менталітету, так і з меркантильної. Наприклад, перше, що хочеться порівнювати, це ціни.

        «Levis» за 29,99

Отже, скільки ж коштує проживання в Сполучених Штатах Америки? Влітку студенти винаймають кімнату в готелі або знімають будинок за 70-90 за тиждень, що дорівнює  близько трьомстам доларам за місяць. Якщо ж перевести цю суму в гривні, то вийде приблизно дві  з половиною тисячі. Немало, правда? В Україні за ці ж гроші можна місяць винаймати цілком пристойну двокімнатну кватиру. Однак якщо порівняти заробітну плату в Америці  і Україні, то виходить, що для оплати житла на тиждень тут достатньо пропрацювати один день із мінімальною зарплатнею.  В нашій країні ж місячна плата за оренду  житла часто перевищує мінімальну місячну плату українців.

         Стосовно одягу, взуття, аксесуарів і інших дрібниць, якими сповнені валізи тих, хто повертається із США, то ціни тут нереально низькі. Навіть не порівнюючи заробітну плату тут і там, одразу видно переваги шопінгу в ЮЕсЕй. До того ж, небрендових речей тут майже немає. До прикладу, джинси «Levis» можна купити за 29,99, а якщо пощастить втрапити на який-небудь sale, то і за 9,99. В Україні  ж про подібні ціни на одяг цього бренду можна забути. В магазинах молодіжного брендового одягу «H&M», «Forever21», «American Eagle», «Rue21», «GAP», «Aeropostale» за сто доларів можна придбати непоганий комплект одягу, особливо, якщо купити щось зі знижкою. На щастя, поняття «sale» тут далеко не рідкісне, тож купити хорошу річ можна майже вдвічі дешевше.

        Американські «сувеніри» - iPod, iPhonе, iPad

Особливістю місцевого шопінгу є те, що більшість американців і тимчасових візиторів країни  надають перевагу покупкам в молах (англ. – mall) – великих торговельних центрах, які найчастіше знаходяться  за містом. Це набагато більш зручніше і вигідніше, ніж робити шопінг у downtown (англ.- центр міста).

         Одним із основних «сувенірів», які привозять із Америки студенти – iPod, iPhone` i iPad від Apple.  На батьківщині цю техніку можна купити дешевше, ніж у нас. До прикладу, контрактний iPhone 4s коштує 399 доларів, за iPhone 4s unlock (телефон, який працює із будь-якою сім-карткою) треба віддати 599 доларів. Старіші моделі коштують дешевше.

         Щодо харчування, то, певно, найулюбленішим варіантом задоволення гастрономічних потреб американців є обіди і вечері у закладах, на кшталт «McDonald`s», «Subway», «Taco Bell», «Burger King», «Pizza Hut», які спеціалізуються на продукування їжі, яку називають «fast food» (англ. – швидка їжа). Середня вартість однієї трапези в подібних закладах -10-15 доларів, а якщо враховувати апетит американців, то і 20-25. За здорову і нормальну їжу (такі продукти харчування продаються із тегом «organic») тут треба заплатити в кілька разів більше. До прикладу, нормальний хліб коштує 4-5 доларів, таку ж ціну має найдешевше organic молоко, улюблений американцями апельсиновий сік коштує 5-6 доларів, а десяток яєць із позначкою organic збіднить ваш гаманець на 3-4 у.о.

         Щоб кинути палити – їдьте в Америку

Більшість українців чи росіян, які переїжджають до Америки, одразу кидають палити, позаяк середня ціна пачки цигарок 7-8 доларів. Тому тут вигідніше не курити – і гроші зекономиш, і здоров’я вбережеш. Крім того, не купивши трохи більше, ніж 100 пачок цигарок, можна назбирати на користований, але досить непоганий автомобіль. Саме на таких автомобілях їздить чимало студентів, які в США по програмі «Work&tTavel». Інша молодь їздить на велосипедах, ціни на які коливаються від 80 до 200 доларів.

         Підбиваючи підсумки і підраховуючи гроші, можна сказати, що в Сполучених Штатах Америки жити вигідніше в кілька разів. До того ж, прожитковий мінімум тут становить 700 доларів ( для порівняння, в Україні цей показник дорівнює 130 доларам). При чому, в прожитковий мінімум цілком реально «втиснутися» за місяць, можна навіть порозкошувати і відкласти на бажаний автомобіль чи iPhone.

Катя Брижань, спеціально для http://zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.