Новини

Син Володимира Фединишинця представив книги батька. ФОТО

В Ужгороді триває мистецька акція "Письменник за прилавком".

У її рамках 10 грудня творчий доробок свого батька презентував його син, журналіст Михайло Фединишинець.

Як пояснив останній, його батько, Володимир Фединишинець, не зміг прийти через стан здоров'я.

Якщо відверто, я вперше приймаю участь у подібній акції. Мене попросили, оскільки батько хворий, він уже ходить лише по квартирі, то я вважаю синівським обов'язком реалізувати його творчість. Тим паче не так давно завдяки моїм зусиллям вийшов його роман “Бранці лісу”. Я вважаю, що зайвий раз прорекламувати всі його книги потрібно, хоча цей стіл їх всі і не вмістив би”, - розповів Михайло Фединишинець.

Завдяки його зусиллям побачила світ і книга мами Олени Мейсарош “Чудернацькі голови на світі”. Вона, як виявилося, теж автор шести книг.

Така собі творча сім'я у нас”, - жартує журналіст і показує на книгу казок.

Це одна з найулюбленіших книг у нашій сім'ї. Свого часу у 60-х роках вони були записані від руки, а тоді ще не було диктофонів, у місцевих бабусь. Це казки села Репинне Міжгірського району. Книжка, до речі, оформлена диньками Федора Манайла, це його роботи.

Та й це не єдина казкова книга для діток у доробку Володимира Фединишинця.

Книжечка “Життя з котом і без кота” унікальна тим, що це ручної роботи ілюстрації. Ми не були знайомі з авторкою Олександрою Гаркушою. Вона тоді починала свій творчий шлях по суті і захопилася книжечкою “Цей кіт з Рекіт”. Як вона потрапила до неї, не знаю. А у неї коти вдома, і всі діти її люблять тих котів. І ось вона захопилася цими віршиками, її діти ходили і вчили їх напам'ять. На основі цього у неї виникла ідея видати таку розкішну книгу. І вона поступово-поступово реалізовувала цей задум. Як у неї ці ґудзики, всі ці матерії, як воно лежало у неї в хаті. Отак впродовж року вона дама оформляла все це і, можливо, за місяць до виходу книжки розкрила нам цей секрет. Вона власні кошти вклала у книжку і себе реалізувала творчо”, - розповідає Михайло Фединишинець.

І зусилля були немарними, бо ж у 20009 році “Життя з котом і без кота” зайняли сьоме місце у конкурсі дитячих книг по Україні.

Зараз батько Михайла пише хіба щоденники.

50 років він веде щоденник і має майже 600 зошитів. Якщо цей щоденник витиснути, там цікаві речі є, Але у в цілому він був би більш цікавим для літературознавців. Писати він, оскільки хвороба своє взяла, не може, В основному, відпочиває”, - з жалем зізнався син письменника.

Та наостанок додав, що насправді гордий мати такого тата, бо ж: “Батько мій дуже багатогранний; і фольклорист, і поет, і прозаїк, і критик”.

Довідка

Фединишинець Володимир Степанович народився 9 травня 1945 року в с. Репинний Волівецького району Закарпатської області. Закінчив філологічний факультет Ужгородського державного університету. Пише українською та російською мовами. Автор збірок поезій “Білий камінь”, “Секунди серця”, “Сині серпантини”, “Симетрія”, “Едельвейси”, “Срібні силуети”; повістей та оповідань “Свято білої музейної ворони”; роману “Бранці лісу”; книг для дітей “Михайликові голуби”, “Хитрун Мішел”, “Півник-скрипаль”; перекладів з вірменської, давньоруської, угорської мов. Лауреат премій імені Ф. Потушняка та імені О. Духновича. ЄВГЕН ФЕДОРЕНКО літературознавець Федоренко Євген Васильович народився 28 січня 1929 року в с. Одринці Харківської області. Під час війни був вивезений в Німеччину на примусові роботи. Закінчив Католицький університет в Лювені (Бельгія), Фордгамський університет (США), Український Вільний університет. Доктор філософії. Живе і працює в США. Автор книг з літературознавства: “Іван Франко – митець і мислитель”, “Стильові шукання Михайла Коцюбинського” та ін.; численних статей та наукових розвідок.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.