Школярі та студенти переглядали в УжНУ фільми про права людини

Школярі та студенти переглядали в УжНУ фільми про права людини

В Ужгороді триває 10-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Регіональним партнером фестивалю є факультет європейського права та правознавства УжНУ. Сьогодні актовий зал, що на історичному факультеті УжНУ, перетворили на кінотеатр: зранку тут переглядали стрічки школярі 6–10-х класів ЗОШ № 5. Наступний показ відбувся о 14-й годині для студентів.

Учням продемонстрували три фільми: «Раби», знятий у Швеції та Данії, порушує проблеми рабської праці дітей у Судані; «Ромська мрія», знятий на Закарпатті про проблеми ромів; а також «Мадагаскар»  – короткий мультиплікаційний фільм, номінований на «Оскар».

Доцент кафедри міжнародного приватного права, правосуддя й адвокатури факультету європейського права і правознавства Марія Менжул, одна з організаторів кінопоказу, розповідає, що стрічки актуальні, дібрані з урахуванням дитячої психології: «Для сприйняття школярами фільми нескладні, короткометражні, два з них – мультиплікаційні. По суті, головний герой згадує, як його забрали у рабство, як був позбавлений всіх прав. Стрічки відображають порушення прав дітей у різних країнах світу. Після перегляду з дітьми обговорять проблеми права на освіту, на безпечні умови життя тощо».

Першого дня фільми дивилися школярі й студенти. З вівторка до четверга перегляди відбуватимуться на факультеті європейського права і правознавства. У середу запросять студентів гуманітарно-природничого коледжу. У четвер спільно з Головним управлінням юстиції в Закарпатській області влаштують правовий брейн-ринг, присвячений Тижню права, - повідомляє Медіацентр УжНУ.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання