Щороку судинні хірурги Закарпаття рятують десятки людей з діагнозом інфаркт

Щороку судинні хірурги Закарпаття рятують десятки людей з діагнозом інфаркт

Сьогодні, 12 вересня, в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів ІV З’їзду судинних хірургів і ангіологів, що розпочався сьогодні в Ужгороді. Учасники конференції розповіли про передовий досвід щодо лікування хвороб, які перебувають на перших місцях серед причин смертності українців. «Перш за все – це порушення мозкового кровообігу, на другому місці – захворювання серця та його судин (інсульти та інфаркти). Ці показники є відповідними і у світі загалом. Наразі ж у Закарпатті на 600 інфарктів в рік спостерігається зниження смертності на 3,2% завдяки нашим судинним хірургам», - повідомив начальник управління охорони здоров‘я Закарпатської ОДА Роман Шніцер.

Професор Василь Русин, завідувач кафедри хірургічних хвороб УжНУ, президент Асоціації хірургів Закарпаття розповів, що ще 20-30 років тому хірурги оперували тільки на великих судинах та на сьогодні вони беруться до операцій будь-якої складності. Тим самим вирішують проблему смертності, пов’язану з патологіями серцево-судинної системи.

«Щодо з’їзду, то за дві доби ми вислухаємо 92 доповіді. Відібрано 400 членів делегацій із Білорусії, Німеччини, Австрії, країн СНГ. Крім того, додатково приїдуть 150-200 учасників-слухачів», - наголосив Василь Русин.

 

«На сьогодні, будь-який спеціаліст-медик хірургічного профілю не знаючи основ судинної хірургії, не може себе реалізувати в хірургії взагалі. Знання патології судин та хірургії судин є необхідними для проведення будь-яких операцій. Тому ми дуже раді, що з 1996 року, відколи відкритий відділ судинної хірургії, цей напрям зробив великий крок у області. Також охоплено великий сегмент наукової роботи. Ми пропагуємо і показуємо нововведення студентам. Раніше з певними патологіями ми відправляли пацієнтів до інших центрів, а наразі ж такі випадки зведені до нуля», - відзначив на прес-конференції професор Олександр Болдіжар, декан медичного факультету УжНУ.

 

Роман Шніцер, начальник управління охорони здоров‘я Закарпатської ОДА додав, що ангіохірургія - це та рідкісна спеціальність, яка дає можливість займатися і транспланталогією. «Завжди має бути якийсь орієнтир для розвитку. На сьогоднішній день такою планкою повинна стати трансплантація. Наразі ж готується закон про презумпцію згоди на донорство, що дасть можливість врятувати сотні життів. Наприклад, хворих з проблемами нирок, які змушені крім супутньої терапії постійно проходити гемодіаліз. Пересадка донорської нирки значно б покращила рівень життя таких пацієнтів та скоротила витрати на лікування. Тож надіємося, що цей закон буде оперативно прийнятий Верховною Радою», - сказав він. 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання