Новини

Що робити, якщо страхова компанія не платить відшкодування

Юрист Вашешніков Микола Олександрович дає рекомендації з цього приводу.

У зв'язку зі сформованою складною економічною ситуацією в нашій країні, багато страхових компаній припинили свою діяльність. Це спричинило масу фінансових труднощів для їх клієнтів, які очікують страхове відшкодування. Ті компанії, які залишилися на ринку, діляться на дві категорії. Перша - ледве зводить кінці з кінцями, намагаючись утриматися на ринку і залучити нові платежі, а так само хоч якось намагається платити страхові відшкодування клієнтам. Друга - це провідні компанії, як правило, з іноземними інвестиціями, які знають порядок дій для утримання на ринку в складних економічних умовах.

Форуми автомобілістів усипані питаннями і проханнями про допомогу, як отримати виплату по ОСАГО - одному з обов'язкових видів страхування в Україні. З цим питанням за рекомендаціями ми звернулися до юриста Вашешникова Миколи Олександровича.

Миколо Олександровичу, так з чого почати людині, яка ніяк не може отримати виплату по ОСАГО?

- Для початку потрібно з'ясувати чи всі документи ви надали в страхову компанію, які необхідні для виплати. Після цього вже варто визначати причину, по якій затягується виплата. Строком не пізніше 90 днів після подачі останнього документа ви повинні отримати своє відшкодування. Порушення термінів тягне за собою накладення на страховика пені, яка нараховується з першого дня прострочення за встановленою формулою.

А якщо компанія все ж відмовляється платити в строк, в телефонному режимі постійно переносить дату оплати?

- У телефонному режимі потрібно вирішувати тільки незначні ходові питання. Все інше звернення повинно бути в письмовій формі. Це дозволить звернутися до суду вже маючи офіційне підтвердження порушення термінів оплати і можливих незаконних дій страхової компанії.

Чи можна самому вести таку переписку або краще звернутися до юриста?

- Все залежить від бажання самого клієнта. Якщо він відчуває в собі сили і володіє мінімальними знаннями в цьому питанні, то можна починати самому. Але профільний фахівець зробить це набагато швидше і ефективніше. Особливо, якщо у вас значна сума відшкодування.

А як бути тим, чия страхова компанія банкрут? Є шанс отримати свої гроші?

- Безумовно. Є певна процедура дій у такому випадку. У нашій країні МТСБУ є контролюючим діяльність страхових компаній органом. Туди можна звертатися із заявою після офіційного визнання вашої компанії банкрутом. Але шансів у вас буде набагато більше, якщо ви звернетеся в юридичну компанію або громадську організацію, яка береться за такі справи. Людині, не обізнаній у всі тонкощі цього тривалого і виснажливого процесу, буде складно отримати свої гроші.

Миколо Олександровичу, яку пораду ви можете дати нашим громадянам, що потрапили в таку ситуацію?

Для початку, не зневірятися. Вступайте в об'єднання людей, які теж потрапили в таку ситуацію і разом йдіть до кінця. А досвідчені юристи вам обов'язково в цьому допоможуть.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.