Новини

Сергій Федака в Ужгороді представив читачам два нові томи «Історії України»

В ужгородській книгарні «Кобзар», у рамках щорічної передсвяткової акції «Письменник за прилавком» із читачами спілкувався професор, відомий історик, письменник Сергій Федака, який представив два томи з другої серії багатотомника «Історія України». 


П’ятий і шостий томи «Історії України» вийшли друком у видавництві TIMPANI у 2021 році, зовсім скоро – через кілька днів – буде виданий і сьомий том. 

«Книги присвячені історії Київської Русі та феодального роздроблення, - той матеріал, який найкраще знайомий за шкільними і вузівськими підручниками, але тут він подається значно детальніше, значно розлогіше, ніж зазвичай. Різні версії, різні гіпотези, різні зіставлення, які зараз є у літературі щодо руських князів від 9 і аж до 13 століття. Завершується шостий том Батиєвою навалою на Київську Русь, яка фактично і зруйнувала цю державу. Тому матеріал дуже багатий, насичений, із великою кількістю сюжетів, персонажів, сподіваюсь, що це буде цікаво для читача», – розповідає Сергій Федака.

Федака

 

Професор ділиться, що буквально незабаром вийде друком і сьомий том, який присвячений листовсько-ординській добі: «Це події другої половини 13-14 століття, як далі це розвивалося, коли більшість українських земель опинилося під владою Золотої Орди. Також здав у видавництво восьмий том, де уже розглядається шляхетьско-козацька доба, два воєнні прошарки – шляхта і козацтво – змагаються між собою. І дописую дев'ятий том – козацька доба від Богдана Хмельницького до Кирила Розумовського, – як в результаті перемоги козацтва над шляхтою з'явилася нова гетьманська держава, як вона розвивалася, які випробування проходила і чим це все завершилось у 1764 році», – зазначає письменник. 

За словами Сергія Федаки, п'ятий-дев'ятий томи другої серії «Літописної історії», а з десятого тому «Історії України» розпочнеться третя серія – «Модерна історія», де будуть описані події 19-20-го і початку 21 століть. 

Федака

Нагадаємо, передсвяткова акція «Письменник за прилавком» триватиме до 17 грудня включно: у кожен будній день у книгарні «Кобзар» на читачів та відвідувачів чекатимуть відомі закарпатські письменники. Час зустрічі: щодня з 14:00 до 15:00.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.