Новини

Сенс символів: як історія та традиції формують символіку в різних святах

Мало хто замислюється, як з’явилися та видозмінюватися звичні атрибути свят. Віночок та Зірка на Різдво, ялинка на Новий Рік, доступна за посиланням: https://rozetka.com.ua/ua/elki/c4632937/, крашанки та паски на Великдень уже багато поколінь щорічно прикрашають домівки. Але ж у кожного символу є своя цікава історія, що налічує багато сторіч.

Чому саме ялинку вибрали святковим деревом

Традиція прикрашати хвойні дерева з’явилася ще в давній Скандинавії та Германії. Оскільки хвойні дерева — зелені навіть узимку, їх вважали символом вічності. До речі, свято середини зими, що приходилося кінець грудня, називали Йоль. За звучанням це перетинається з назвою ялинки.

Після прийняття християнства німці продовжили прикрашати ялинку солодощами, але вже як символ Різдва — різдвяне дерево. Ця традиція також з’явилась у Великій Британії, а далі розповсюдилась у британські колонії по всьому світу. В Україні була традиція в день зимового сонцестояння спалювати поліно. Перед тим його прикрашали вічнозеленими гілками, горіхами, сушеними ягодами, щоб отримати достаток і добробут на наступний рік. Пізніше язичницькі та християнські традиції поєдналися й дійшли до наших днів.

ялинка

Ялинки ростуть дуже повільно, тому зараз із метою їхнього збереження багато людей віддають перевагу штучним деревам. Виробники навчилися виготовляти їх максимально схожими на натуральні, за винятком приємного хвойного аромату. Але й це легко виправити за допомогою ароматизатора або ефірної олії сосни. Така ялинка з якісного пластику тішитиме багато років, тому що вона:

  • рівна;
  • пухнаста;
  • яскрава;
  • не осипається.

Це ідеальне дерево для лінивих. Вона може стояти в кімнаті хоч до травня, хоч до наступного Нового року. Це не лише турбота про природу, а й значна економія коштів.

Що означають символи Різдва

Вінок та Зірка — невіддільні елементи різдвяних свят. Коло, прикрашене стрічками, свічками та бубонцями, наші предки робили з обрізок гілок ялинки. Воно символізує колообіг життя, тріумф світла серед зимової темряви.

Різдвяна зірка — це нагадування про зірку, що сповістила про народження Ісуса Христа. Вона має вісім променів, що вказують на сторони світу. У багатьох регіонах цей символ носять на довгій палиці під час народних гулянь — колядок. Також зіркою прикрашають верхівку ялинки.

Чому на Великдень фарбують яйця

Ще одні загальновідомі символи великого християнського свята прийшли до нас із біблійних часів. Куряче яйце символізує народження, початок нового життя. А фарбують його на пам’ять про диво, що сталося після страти Ісуса Христа. Марія Магдалина принесла римському імператору біле яйце на знак воскресіння божого сина. Але правитель сказав, що це неможливо, як і яйце не може змінити свого кольору. У той же час воно почервоніло, ніби пофарбоване кров’ю.

писанки

Тепер зварені яйця фарбують у різні кольори, тому вони зовсім не асоціюються з сумною історією. Їх називають крашанками. А художній розпис сирих яєць навіть став окремим видом мистецтва — писанкарством.

 

На правах реклами

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.