Село Горінчово готове ініціювати процес створення ОТГ

Село Горінчово готове ініціювати процес створення ОТГ

Місцева влада Горінчовської, Нижньобистрівської, Монастирецької та Березівської сільрад на Хустщині усвідомлює, що процес Децентралізації в Україні неминучий і тому є необхідність ініціювати процес створення власної об'єднаної територіальної громади з центром у Горінчеві.

У четвер, 19 липня, відбулася робоча зустріч голів та представників чотирьох сільрад Хустщини з Іваном Дем'янчуком, директором Закарпатського ЦРМС, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

У ході зустрічі всі четверо голів запевнили, що усвідомлюють незворотність реформи Децентралізації та необхідність створення ОТГ в такому форматі, який найбільше задовольнить мешканців сільських громад. Представники сільрад добре володіють інформацією про стан виконання Децентралізації на Закарпатті, тому багато їхніх питань стосувалося тих перспективних ОТГ, що подали до Закарпатської ОДА документи про створення, однак не отримують висновку. Друге питання, яке найбільше турбувало учасників зустрічі, – що буде з сільськими школами після об'єднання.

Іван Дем'янчук пояснив, що незважаючи на позицію влади, процес створення ОТГ все одно треба розпочинати. Таким чином громада озвучить свою позицію. Що ж стосується освіти, то, по-перше, рішення про оптимізацію навчальних закладів приймає сама об'єднана територіальна громада, і ніхто в цей процес не втручатиметься. По-друге, кількість дітей шкільного віку в усіх сільрадах достатньо велика, то ж говорити про доцільність скорочення навчальних закладів навряд чи доведеться.

За підсумком зустрічі представники сільрад зійшлися на думці, що процес добровільного об'єднання громади потрібно розпочинати.

До складу Горінчовської, Нижньобистрівської, Монастирецької та Березівської сільрад всього входить 16 сіл. Кількість населення в складі такої громади становитиме понад 13 тисяч людей.      

Закарпатський ЦРМС

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання