Новини

Що потрібно для підготовки до співбесіди через відеозв’язок

Сьогодні співбесіда через Zoom чи Skype - звичайне явище. Вона дещо відрізняється від звичного рекрутингового процесу у офісі компанії. Ми зібрали поради, які допоможуть вам пройти віддалену співбесіду без поширених помилок.

Як підготуватися до співбесіди по Zoom чи Skype

Віддалені співбесіди “в моді” вже третій рік. Спершу це було викликано пандемією. Тепер - багато українців роз'їхалися по всій Європі через війну.

Декому пощастило потрапити до програми підтримки біженців. Інші ж - шукають заробітку. Комусь достатньо додаткового заробітку, такого як казино бонуси 2022,а комусь - треба нова робота. Давайте розберемося, я отримати її успішно.

Місце проведення співбесіди та технічні аспекти

Перш за все - ніщо не повинно відволікати вас під час співбесіди. Тож потурбуйтеся, щоб знайти для неї окрему кімнату, в якій ви залишитеся наодинці з рекрутером.

Якщо зараз ви живете з іншими людьми - можна орендувати окрему кімнатку у коворкінгу. Або ж просто попрохати сусідів по кімнаті чи рідних не заходити до вас в цю годину. 

Також перевірте:

  • Чи працює в вашому ноутбуку відеокамера та мікрофон. Щоб впевнитися у цьому, достатньо зв'язатися через Скайп чи Зум з друзями. Це особливо важливо, якщо ви плануєте використати Skype: він часто “не бачить” мікрофон ноутбуку чи навушники. 
  • Яка якість відео та звуку. Не потрібно нічого надмірного. Проте якщо вашому ноуту років 10 і на відео вас складно впізнати - краще використайте для співбесіди смартфон. 
  • Забезпечте собі стабільний інтернет. Він не має перериватися чи занадто часто зависати.
  • Впевніться, що ваш ноутбук чи смартфон заряджено. Це позбавить вас від неприємних сюрпризів. Якщо ноут вже не працює без постійного електроживлення - переконайтеся, що ніхто не висмикне вилку з розетки посеред діалогу.
  • Оберіть одяг для співбесіди. Достатньо, щоб він був чистим, охайним та не відволікав увагу.
  • Знайдіть комфортне місце. Співбесіда - завжди стрес. Тож добре, щоб ви хоч фізично себе почували у комфорті.
  • Подумайте про задній фон. Ніхто не чекає нічого особливого. Але добре, якщо рекрутер не побачить поза вами нижню білизну чи відвертий бардак. 
  • Покладіть біля себе матеріали, які можуть знадобитися. Якщо плануєте ділитися з рекрутером посиланнями чи файлами - також їх підготуйте.

Як морально підготуватися до віддаленої співбесіди

Співбесіда по Зуму чи Скайпу у чомусь легша, ніж “у реальності”. Але в чомусь і складніша. 

З однієї сторони, вам не потрібно нікуди їхати. Можна створити собі комфортну обстановку, зручно вмоститися, поставити поряд чашку кави. 

З іншої, дорога на співбесіду дозволяє нам психологічно налаштуватися. Ви маєте час подумати та прокрутити в голові кілька варіантів розвитку подій.

Влаштуйте собі такий час перед віддаленою співбесідою. Обов'язково дізнайтеся інформацію про компанію з її сайту чи соцмереж. Оцініть вимоги у вакансії та подумайте, на які саме ваші сильні сторони можна вказати. 

В інтернеті можна знайти питання, які найчастіше трапляються на співбесідах. Програйте в голові, що ви відповісте, якщо таке питання зададуть вам. 

Перед співбесідою заздалегідь залиштеся у кімнаті наодинці ще до зідзвону. Випийте чаю чи виконайте дихальну гімнастику, щоб зосередитися. І нехай вам пощастить!

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.