Новини

СБУ викрила в Мукачеві типографію, яка підробляла документи

Один із підозрюваних

СБУ в Мукачеві викрила підпільну типографію, яка займалася підробкою документів для «легалізації» за кордоном. Зловмисники “штампували” фальшиві паспорти, посвідки на тимчасове проживання в ЄС, а також водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію авто. Про це у вівторок, 21 травня, повідомили у пресслужбі СБУ. 


За даними спецслужби, вартість таких «послуг» становила від 300 до 700 американських доларів. Сума залежала від виду та кількості підробок.

У відомстві інформують, що злочинна організація діяла не лише на Закарпатті, а й на території Київської, Харківської, Одеської, Сумської та Дніпропетровської областей.

При цьому підпільні типографії були облаштовані в орендованих квартирах та власних помешканнях фігурантів у Харкові та Мукачеві.

фальшиві документи, які підробляли зловмисники

Там зловмисники встановили спеціальне комп’ютерне обладнання та принтери для друку на пластикових картках з використанням голографічної плівки.

Готову продукцію вони пропонували у спеціально створених Телеграм-каналах, а її відправлення замовникам здійснювали через поштові сервіси.

Наразі всім затриманим повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

▪️ ч. 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);

▪️ ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів);

▪️ ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Одному із організаторів, який переховується за кордоном, заочно повідомлено про підозру за такими ж статтями Кримінального кодексу України.

Оперативні та перевірені новини – на нашому Telegram-каналі.
 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.