Новини

СБУ перевірила понад 20 осіб із монастиря УПЦ МП на Закарпатті

Під час обшуків у Свято-Кирило-Мефодіївському монастирі УПЦ МП біля Сваляви СБУ перевірила понад 20 осіб, зокрема на поліграфі. У приміщеннях монастиря правоохоронці виявили літературу, яка заперечувала незалежність України. Крім того, за даними спецслужб, у монастирі ігнорували заборону керівника єпархії на згадування у молебнях патріархах РПЦ Кіріла, який благословив росіян на війну з Україною.


За інформацією Управління СБУ у  Закарпатській області, на території Свято-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря Мукачівської єпархії УПЦ понад 20 осіб пройшли поглиблені опитування, у тому числі з використанням поліграфа.

«Серед виявленого правоохоронцями – книжки ксенофобського змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. У знайдених брошурах заперечується право України на незалежність і наголошується, що росію, Україну та білорусь «нельзя разделить»», – йдеться у повідомленні.

сбу

Крім того, попри заборону керівника єпархії в монастирі продовжували згадувати під час молебнів патріарха РПЦ Кіріла, який «благословив» російських військових убивати українців. «Розробили так звану «пам’ятку», де аргументували, чому саме не можна відмовлятися від згадки московського патріарха. У випадку непокори – залякували «бути відстороненим від усякого священства»», – додають  у СБУ.  

сбу

Також правоохоронці знайшли тексти проросійських пісень, якими прославляли «русскую землю» і закликали до «пробуждения матушки-Руси». Усі матеріали передадуть на відповідну експертизу.

сбу

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.