Рятувальники знову просять закарпатців не спалювати суху траву

Лише за останню добу закарпатські пожежники 25 разів (!)  виїжджали на гасіння сухої трави та чагарників. Найбільше сухостою горіло на Мукачівщині та Ужгородщині (по 4 випадки відповідно).

Усього ж з початку року 388 разів виїжджали до місць загорання сухої трави, чагарників та сміття.  А бум весняно-польових робіт ще попереду. 

Люди, займаючись впорядкуванням присадибних та дачних ділянок, просто забувають про елементарні правила пожежної безпеки. Намагаючись позбавитися від опалого минулорічного листя, сухої трави, чи іншого мотлоху найменш трудомістким способом – спалюванням, горе-прибиральники не переймаються, що для вогняної стихії потрібно дуже мало‚ щоб «вирватися» з під людської опіки й почати нищити все на своєму шляху, завдаючи численних матеріальних збитків‚ або ж навіть травмуючи самих ініціаторів прибирання

А про непоправну шкоду, яку завдають самопали навколишньому середовищу, фауні та флорі рідного краю, й годі говорити. З точки зори екології будь-яке горіння, якщо воно звісно не є екстраординарним -  шкідливе. Перш за все через те, що під час цього в повітря потрапляють речовини та леткі сполуки не дуже корисні для здоров’я людини.

Окрім того, як стверджують науковці, випалювання шкодить не тільки повітрю, до речі, яким ми з вами дихаємо, а й ґрунту. Вірніше саме тому  гумусному прошарку, який відповідає за його родючість.

Отож, вкотре рятувальники звертаються до всіх закарпатців із застереженням і проханням: перед тим, як починати прибирати територію приватного обійстя чи підприємства варто ще раз подумати про можливі негативні наслідки, і якщо виникають найменші сумніви щодо безпеки, то краще багаття не розкладати, тоді ні здоров’я, ні кишеня не постраждає…

І все ж, якщо ви ніяк не хочете відмовитися від спалювання‚ то робити це треба у безвітряну погоду і на відстані не менше, ніж 15 метрів від будь-яких споруд, не кажучи вже про житлові будинки. Також забороняється підпалювати сміття за допомогою бензину чи інших легкозаймистих речовин. Не варто за допомогою спалювання, від стерні очищувати й минулорічні посівні масиви.

А під час відпочинку на природі багаття потрібно розводити тільки в дозволених та спеціально обладнаних місцях І в жодному разі не залишати  його без нагляду, - повідомляє Управління ДСНС у Закарпатській області.

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...