Новини

Рятувальники просять закарпатців не спалювати суху траву

Як повідомляє Управління ДСНС у Закарпатській області, із 21 пожежі‚ які трапилися за добу‚ 16 загорянь виникло на відкритій території. В основному горіло на Мукачівщині, правда, зафіксовані випадки пожеж в екосистемах гірських районів, зокрема Рахівському та Воловецькому.

З огляду на те, що в найближчі дні синоптики прогнозують надзвичайний (4-5 клас) пожежної небезпеки, то загроза виникнення загорань в екосистемах краю буде лише зростати.

Управління ДСНС України у Закарпатській області в черговий раз нагадує краянам, що не варто за допомогою спалювання очищувати минулорічні посівні масиви від стерні та впорядковувати присадибні обійстя від всілякого мотлоху. Адже вогняній стихії потрібно дуже мало, щоб "вирватися" з-під людської опіки й почати нищити все на своєму шляху, завдаючи численних матеріальних збитків або ж навіть травмуючи самих ініціаторів прибирання.

А що є кращим за відпочинок теплої днини в лісі?! Весела компанія, запах шашличку та інших страв, які  готуються на розведеному вогнищі. Але ми не повинні забувати про природу, що оточує нас. «Дякую» для неї не буде розкидане сміття та непогашене багаття. Саме непогашене багаття, кинутий недопалок у багатьох випадках стають причиною лісових пожеж.  

Служба порятунку "101" закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву, чагарники  та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями а також кидати недопалки та сірники на суху трав’янисту підстилку. А залишене на природі без нагляду вогнище, може призвести до масштабної лісової пожежі.

Рятувальники сподіваються, що все ж достукаються до свідомості закарпатців, які таки  задумаються над проблемою пожеж в екосистемах, кількість яких невпинно зростає, - повідомляє Управління ДСНС України у Закарпатській області.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.