Новини

Ручне миття чи використання посудомийки: що краще?

Якщо припустити, що в день середньостатистична людина витрачає близько 20 хвилин на миття посуду, вимальовується разюча картина. Виявляється, за рік це рутинне заняття відбирає майже 120 годин або 5 діб. Наведена статистика — чудова мотивація для купівлі посудомийної машини.

Щоправда, всупереч вагомим аргументам, дехто досі вважає, що ручне миття — ефективніше, ніж автоматичне.

Щоб переконатися, що доступні тут https://www.moyo.ua/bt/kbt/posudomoechnie-mashi/ посудомийні машини миють посуд краще, варто ознайомитися з їхніми плюсами та мінусами, а також перевагами й недоліками миття вручну.

На що здатні посудомийки від популярних виробників?

У посудомийок багато сильних сторін. Насамперед вони чудово «вписуються» в будь-який інтер’єр і підходять для експлуатації в помешканнях різної площі. Для компактних кухонь призначені вузькі моделі, а для стандартних — повнорозмірні.

Заведено вважати, що посудомийні машини — задоволення не з дешевих. Популярні бренди руйнують цей міф. Вони пропонують увазі користувачів великий вибір розробок з бюджетного цінового сегмента. Серед них:

У дешевих, середніх та дорогих посудомийок багато спільного. Їх об’єднують вагомі переваги:

  • Мінімальні витрати води
    За 1 цикл машини витрачають до 12-15 літрів води.
  • Широкий вибір програм миття
    За допомогою механічного, сенсорного або електронного керування можна обрати оптимальний режим для різних видів кухонного приладдя.
  • Економія часу
    Поки посудомийка працює, можна займатися будь-якими справами: від роботи до відпочинку.
  • Турбота про здоров’я
    Завдяки машині користувачеві не доводиться довго контактувати з водою та мийними засобами. Відповідно, не страждає манікюр та шкіра рук.
  • Ефективність
    Посудомийна машина може відмити той посуд, який давно втратив «товарний вигляд». Навіть найстаранніша людина не може досягти такого результату.

Недоліки миття в посудомийці криються у необхідності попередньої підготовки посуду, витратах електроенергії, періодичному засміченні фільтрів.

Ручне миття: особливості та переваги

Ручне миття також не позбавлене переваг. Зокрема, найголовніша його чеснота — економія. Не потрібно витрачати кошти на купівлю, монтаж та подальшу експлуатацію додаткового обладнання. Все, що потрібно, — це кухонна мийка зі змішувачем і доступ до системи холодного та гарячого водопостачання.

Також серед плюсів:

  1. Миття тут і зараз
    Вимити посуд можна відразу після сніданку чи обіду, не чекаючи, доки назбирається необхідна кількість для повного чи половинного завантаження посудомийки.
  2. Використання будь-яких мийних засобів
    Для ручного миття можна використовувати навіть народні засоби (соду, лимон, гліцерин). Посудомийка ж сумісна тільки з «хімією» зі спеціалізованих магазинів.
  3. Можливість миття будь-якого посуду
    Дерево, скло, різні метали — вручну можна мити вироби з усіх перерахованих матеріалів. Розмір також не має значення.

Мінуси у меншій ефективності миття через неможливість використання дуже гарячої води та ризик пошкодження посуду з делікатних матеріалів. А також у кілька разів більші витрати води (посудомийці на 1 цикл вистачає 6-12 літрів, людині потрібно не менше 30).

Висновки

Автоматичне миття виграє у ручного майже за всіма параметра. Економія, екологічність, ефективність — ці переваги посудомийок стають очевидними уже в перші дні експлуатації.

Посудомийна машина не потрібна лише тим людям, які принципово не використовують хімічні засоби для відмивання жиру та решток їжі з посуду, майже ніколи не готують і не їдять вдома або живуть у приміщеннях, не підключених до центральної системи холодного водопостачання.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.