Новини

Ранкова кава з Роксоланою Новак

Ми кавували на березі Червоного моря після першої презентації колекції Роксолани Новак для представників країн Близького Сходу. Для інтерв’ю залишався хіба справді час кави, тому що кожен день перебування у сонячному Єгипті дизайнерка з Ужгорода працювала практично від світанку і до заходу сонця: разом з командою фотографів відзняла на різних африканських локаціях усі сукні нової колекції, підібравши для кожної з них відповідні аксесуари, зачіску, стиль зйомки.

Про деталі такого масштабного проекту Роксолана розповіла у «Ранковій каві» Zaholovok.com.ua.

Роксолано, розкажи, будь ласка,про нову колекцію, як виник сам задум і чому тематика «зодіак»?

ZODIAK – колекція про знаки, які нас характеризують і уособлюють. Мені завжди було цікаво: якби я народилася під іншим знаком зодіаку, то якою була б за темпераментом і притаманними рисами. Цей експеримент я задумала давно, кілька років тому, але не було чіткого бачення колекції, адже в ній має ясно проглядатись суть і одна лінія… Коли прийшли замовлені рулони з тканинами, я підмітила, що фактура схожа на луску риби. Дівчата-колеги підхопили ідею і ми почали розгортати її. Згодом, я почала придивлятись до подруг і клієнток, цікавилась, до якого знаку зодіаку вони належать і майже завжди вгадувала (усміхається, - авт.). Так народилась колекція «ZODIAK».

Тобто суконь є 12?

Ні, 13, тому що у «Близнюків» - дві сукні. Мені хотілося показати схожість і в той же час підкреслити самодостатність кожної.

Чому презентація відбулася на іншому континенті?

На Близькому Сході у мене живуть друзі, які є шанувальниками моєї творчості і давно запрошували в гості з презентацією суконь. От і випала нагода відпочити та попрацювати. Я зібрала команду професіоналів і ми вирушили в подорож. Перед поїздкою постійно щось заважало, ніби натяками, що не треба їхати. Навіть була думка перенести подорож… У мене дуже розвинена інтуіція. Я прислухалась до себе і коли зрозуміла, що таки варто їхати, то за півдня ми вже мали зібрані валізи і квитки на руках.

Єгипет зустрів нас вітряно, але це було тільки у перші два дні і нам таки вдалося відзняти стихії повітря: водолій, терези і близнюки!  По приїзду ми зустрілись з друзями, які мешкають там, вони дуже зраділи нам і це було взаємно. Колекцію зустріли із захватом. Говорили, що це найкраще, що їм довелося бачити в житті! Мені було надзвичайно приємно! Тому, що "Roksolana Novak" - це перш за все український бренд! І тим самим ми познайомили арабський світ з українською красою, вишуканістю та естетичністю. Кілька одиниць придбали там, тож тепер наші сукні житимуть в гардеробах розумнішних леді за кордоном. Вдома, в Україні, колекція також набула чималого розголосу і вже майже вся серія розкуплена та заброньована, тому що чимало наречених хочуть сукню від "Roksolana Novak", а їх є обмежена кількість. Багатьох пишемо в черги і на замовлення. Тому, якщо у Вас весілля, дорогі дівчата, то поспішайте до нас за сукнею Вашої мрії!

Вже перше фото з колекції ZODIAK миттєво "зірвало Фейсбук", як і всі інші. Де тривала фотосесія?

Моя перша публікація у Фейсбуку справді вибухнула, це дуже приємно і про неї говорили на кожному кроці. Я зайшла в один заклад на обід і тут чую, дівчата спілкуються: «А ти бачила, яка шикарна Роксолана на фото? Нову колекцію пошила, треба піти подивитись. Цікаво, скільки Твердохліб її фотошопив, щоб таке фото зробити?» І тут помітили мене, ми дружно посміялись. Мабуть тому, що в нас маленьке місто. У мегаполісі, думаю, не було б такого резонансу.

Фотосесія відбувалась там же, на Близькому Сході. Тривала 10 днів. Ми знімали в різних локаціях: у пустелі, на морі, на території прекрасного готелю, в місті, на яхті...

Фотосесії у арабській країні пройшли спокійно чи з пригодами?

Найекстримальніша зйомка була у воді, в морі. Ми поставили на вуха арабський світ! У них взагалі не можна знімати професійною технікою на багатьох локаціях, що вже там говорити про гори техніки, світла, стійок... Вони як бачили наші фотоапарати, одразу починалась дивна паніка довкола. Охоронці передавали наш маршрут по раціях одне одному у різних зонах, якими ми пересувались. За нашим маршрутом постійно хтось стежив і пильнував. Без пригод не обійшлося. Ми цю поїздку запам’ятаємо на все життя! Зараз згадую з усмішкою, але були кілька моментів, коли на очі наверталися сльози. Щастя, що зі мною поїхала така команда! Без них я б точно «влипла» в якісь неприємності. Тепер знаю, з ким можна сміло йти в бій! Поруч завжди були мудрі і сильні чоловіки, які готові були  на все, щоб захистити мене і наше майно! Колись напишу про це в своїй книзі.

Так що ти плануєш мемуари? Як назвеш свою книгу?

Можливо. Але про це поки рано думати, у мене ще ціле життя попереду. Назву дам «Мій шлях».

Як сприйняли колекцію за кордоном?

Це було дуже приємно, бо колекцію сприйняли із захватом, людям дуже сподобались сукні. Після презентації одну сукню одразу купила дівчина з Франції, присутня на показі.

Наскільки гнучкий твій бренд у зміні дизайну сукні, якщо замовниця забажає «таке ж, тільки трохи іншого фасону»?

Ми завжди дослухаємось до побажань замовника, але якщо потрібно зробити копію відомої сукні іншого бренду, я відмовляю. У нас є свій унікальний дизайн, не схожий на інші, а плагіатом ми не займаємось. Чесно кажучи, якось так складається, що клієнти, які приходять, хочуть сукню від "Roksolana Novak", а не пошиту в ательє копію, схожу на інші...

Маю на увазі, чи готові ви видозмінити сукню із власної колекції з доповненнями клієнта?

Так. Звичайно готові! Кожна дівчина - індивідуальна особистість і ніхто не знає її краще, ніж вона сама. Тому завжди іду назустріч побажанням клієнтів і коли є прохання щось змінити чи доповнити у сукні, то без вагань погоджуюсь. Звісно, це стосується тих ситуацій, коли побажання клієнта розумні і не зіпсують зовнішнього образу в цілому.

У дитинстві ти мріяла бути східною принцесою чи мала якийсь інший улюблений образ?

У дитинстві я не мріяла бути принцесою, я ходила на кігбоксинг, грала на фортепіано і ще багато чого... Я з раннього дитинства реалістка. Ніколи не ходила в рожевих окулярах (усміхається, - авт.).

Що тобі більш до душі: бути дизайнеркою чи моделлю?

Я дизайнер-модельєр. Моделлю себе не вважаю і не асоціюю себе з нею. Відверто кажучи, зняти саме мене для колекції було умовою фотографа. Володя сказав, що візьметься за проект тільки в тому випадку, якщо зніматиме саме мене. Я до останнього не покладала надії, що він передумає і дозволить мені взяти напарницю, але він виявився непохитним.

Чи готова ти моделювати сукні для жінок, які відповідно до релігії носять максимально закритий одяг?

Я готова моделювати одяг різним жінкам, не залежно від релігії. Максимально закритий також. Це було б чудовим досвідом для мене.

Який знак зодіаку у тебе і чи віриш в гороскопи?

Мій знак зодіаку - "Діва". Не роблю з цього фетишу, але до гороскопів прислухаюся. Вважаю, більшість того, що описують про знаки - правда.

А яка твоя улюблена сукня з останньої колекції?

 Це "Овен". Тому що вона для мене ідеальна і на її виготовлення пішло найбільше часу.

Яка сукня з нової колекції далася найважче?

Найважче дався нам "Лев". Там складний крій спідниці, і ми вісім разів перезакладали форму. Також є свій секрет у спідниці. Матеріал, з якого вона виготовлена, використовують в кораблебудуванні.

У «Стрільця» в образі нареченої є брюки, наскільки часто твої наречені обирають такі неординарні концепти?

Брючні варіанти наречені обирають не часто. Це радше виключення. Переважно одна в сезон. Але ці образи не обов’язково весільні, їх сміло можна одягнути, як вечірній варіант!

 

У яких містах окрім закарпатських дівчата виходили заміж у сукнях від Роксолани Новак?

У наших сукнях виходили заміж наречені з Києва, Львова, Чернівців, Івано-Франківська, Харкова, Дніпра, Кам'янець-Подільського, Чернігова та багатьох інших міст України. А якщо брати світ, то у Францію кілька наших суконь поїхало, в Америку, Німеччину, Єгипет, Туреччину, Кіпр, Великобританію, Швейцарію, Польщу, Чехію, Румунію, Словаччину, Угорщину, ОАЄ...

Яка географія твого виробництва? З яких країн тканини, декоративні елементи?

Тканини я замовляю на фабриках-виробниках. Зараз останні – з Туреччини. Фурнітура в основному японська. З цим у нас великі проблеми в місті, на жаль. Інколи, щоб купити один замочок певного кольору потрібно обійти все місто і можна так і не знайти. До прикладу, треба нам зараз терміново гудзики м'ятного кольору, я вже все обійшла і ніде немає. Прийдеться замовляти друзям, щоб купили у Франківську або в Києві.

Як народжуються твої ескізи? Працюєш над ними виключно у майстерні чи, можливо, малюєш і у незвичних місцях - у кав'ярні чи десь, наприклад, в перукарні?

Ескізи народжуються спонтанно. Малюю постійно. Зі мною завжди мій планшет і стілус. Щоб народилася колекція, потрібно дуже багато шукати, промальовувати лінії, удосконалювати намальоване, вносити зміни... Це довгий процес.

Яке із замовлень було для тебе найцікавішим? Яке найскладнішим?

Найцікавішим було замовлення для панянки з Парижу. Вона якось дізналась про нас, побачила роботи і написала, що хоче приїхати в Україну і мріє про весільне вбрання від «Roksolana Novak». Після довгої переписки в кінцевому результаті ми мали тільки її мірки і аванс. Нам потрібно було виготовити сукню з чотирьох складових без єдиної примірки. І нам це вдалося! Коли вона приміряла свій весільний образ, то розчулилась і заплакала від щастя! Заради таких миттєвостей ми працюємо і творимо. Щоб робити людей щасливішими, бодай на кілька годин чи днів... Сукня сиділа ідеально! До речі, це був той випадок, коли наречена ризикнула і обрала для весільної церемонії брюки. Так, костюм складався з корсету, брюк, спідниці і волану. Це була така сукня-трансформер.

Найскладнішими замовленнями завжди є ті, які я роблю для себе. Кожну нову сукню стараюсь робити кращою і конструктивно цікавішою. Інколи приходжу в майстерню, показую колегам ескіз нового вбрання, а вони мені: "Ви впевнені, що хочете це пошити??? Я відповідаю з упевненістю: "Звісно, що так! (усміхається, - авт.). Потім ми п’ємо чай і обговорюємо конструктиви. Буває, що обговорення займає більше часу, ніж сама робота. Тому що виготовляється сукня не довго, якщо все правильно розкреслити і прорахувати. А для цього потрібен час.

Ти любиш каву?

Так! Я люблю каву! Люблю хорошу каву, правильно зварену і таку, як в пісні Вакарчука, «щоб була така, як треба»!. А саме - в гарній компанії.

Які із відвіданих країн найбільше тобі до душі?

Найбільше люблю Італію... Різну, в різні пори року. Обожнюю Флоренсію, там затишні вулиці і найсмачніше морозиво! Люблю Брунате, це місцина над Комо, там ніби в ботанічному саду. Ходиш і насолоджуєшся повітрям, яким дихаєш. Мабуть, там би я могла жити...

Якій кухні надаєш перевагу?

Я надаю перевагу тим стравам, які готує мій чоловік. Бог наділив його великим талантом готувати смачну їжу з любов'ю. Будь-яку просту страву він вміє перетворити на витвір мистецтва з вибуховим смаком!

Яка ще творчість окрім моделювання одягу тобі близька? Чим займатимешся, скажімо, маючи вільний від основної роботи час?

У вільний від основної роботи час я малюю обличчя. Я художник і мені це дається легко. Вже років 15 я захоплююсь візажем, ходжу на майстер-класи до всесвітньо відомих художників-візажистів і самовдосконаююсь. До речі, на всіх знімках, де я з'являюся, завжди візажі - мої. Також я займаюсь дизайном інтер'єру, у мене є професійна освіта в цій галузі і мені це дуже цікаво. Всі інтер'єри в сімейних помешканнях завжди розробляю самостійно. Інколи друзі просять допомоги і порад, а також розробила інтер'єри для брендових бутіків Ужгорода. Я не берусь за комерційні об'єкти, це все для душі.

Що буде далі, після «заморської» колекції?

Наразі ми працюємо в основному над замовленнями, але і колекція наступного сезону вже в розробці.

Хочу подякувати своій команді, яка працювала над проектом. Це перш за все мої бджілки-трудівниці, які непокладаючи рук шили, вишивали і створювали ці неймовірні сукні. Володі Твердохлібу - за те, що ти крутий фотограф і «bodyguard». Креативному директору проекту Роману Стецику - за підтримку, влучні висловлювання і настанови! Чудовому перукарю з Мукачева Яні Антоновій, її зачіски – це витвори мистецтва! Партнеру, дизайнерці прикрас ручної роботи Ліані - твої золоті ручки творять дива з бісеру і всього, що потрапляє в голку. Аксесуари зробили колекцію довершеною і досконалою.

Також дякую туристичній агенції «Магеллан» (Ужгород) за те, що зробили неможливе! А саме – організували поїздку для цілої нашої команди так, щоб усі умови якнайкраще підходили для зйомок. Меліта і Олександра, ви молодці, з Вами хочеться мати справу!

Дякую своїй сім’ї за безкінечну віру і любов! Клієнтам за довіру! І вашим читачам за те, що проявили інтерес до моєї скромної персони і дочитали це інтерв’ю до кінця! Люблю всіх!

Фото колекції "ZODIAK" можна переглянути у фоторепортажі.

Ганна Твердохліб, спеціально для Zaholovok.com.ua

Фото: Володимир Твердохліб, Роман Стецик


P.S.

Ми любимо вранці пити каву. Часто п’ємо її у компанії з цікавими людьми. Чуємо при цьому цікаві думки, які інколи розважають, часом – змушують замислитись, а віднедавна все більше викликають бажання записати їх і поділитися з читачами нашого сайту. Тому започаткували рубрику «Ранкова кава». Щотижня читайте нові розмови. Усього з кількох запитань (частина – із знаменитої анкети Марселя Пруста), тільки щоб вдало розпочати інформаційний день за горнятком кави у гарному товаристві. Чекаємо Ваших пропозицій щодо осіб, яких Ви хотіли б "почути" за "ранковою кавою".

Ваш Zaholovok.com.ua


Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Більше новин по темі

Колекція весільних і вечірніх суконь ZODIAK від Роксолани Новак

Дизайнер з Ужгорода Роксолана Новак презентувала на Близькому Сході колекцію ZODIAK.

  "Це колекція про знаки, які нас характеризують і уособлюють. Мені завжди було цікаво: якби я народилася під іншим знаком зодіаку, то якою була б за темпераментом і притаманними рисами. Цей експеримент я задумала давно, кілька років тому, але не було чіткого бачення колекції, адже в ній має ясно проглядатись суть і одна лінія… Коли прийшли замовлені рулони з тканинами, я підмітила, що фактура схожа на луску риби. Дівчата-колеги підхопили ідею і ми почали розгортати її. Згодом, я почала придивлятись до подруг і клієнток, цікавилась, до якого знаку зодіаку вони належать і майже завжди вгадувала (усміхається, - авт.). Так народилась колекція «ZODIAK»", - розповіла Роксолана Новак у "Ранковій каві".

Фото: Володимир Твердохліб, Роман Стецик.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.