Рада ввела штрафи за паркування на місцях для осіб з інвалідністю

Зупинка або стоянка транспортних засобів на місцях, які призначені для автівок водіїв з інвалідністю, буде каратись штрафом у розмірі від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів.

Верховна Рада України прийняла урядовий законопроект №5629 щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку та стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю. Відповідне рішення підтримали 244 народних депутати.

Законопроектом встановлюється, що зупинка або стоянка транспортних засобів на місцях, які призначені для автівок водіїв з інвалідністю, тягнуть за собою накладення штрафу від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Такий самий штраф очікує на тих водіїв, які незаконно встановлюють на транспортному засобі розпізнавальний знак «Водій з інвалідністю».

У той же час до відповідальності за відсутності відповідних документів не можуть бути притягнуті водії з явними ознаками інвалідності або водії, які перевозять пасажирів з явними ознаками інвалідності.

Штраф також передбачається у разі відсутності або порушенні облаштування спеціальних місць для водіїв з інвалідністю на майданчиках для паркування, у тому числі біля житлових будинків.

Кількість місць для безоплатного паркування має становити не менше 10% від загальної кількості місць на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування, але не менш ніж для одного транспортного засобу, з позначенням цих місць відповідними дорожніми знаками та дорожньою розміткою.

Нагадаємо, 6 червня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроект №5364, яким має намір надати право інспекторам з паркування накладати штрафи за неправильну парковку особистого автотранспорту, якщо відповідне порушення було зафіксоване засобами фото- і відеофіксації. 

Також 28 квітня набув чинності закон, який запроваджує єдині правила перетину перехресть з круговим рухом. 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...