Рада прийняла закон про права депортованих

Верховна Рада ухвалила закон щодо прав осіб депортованих за національною ознакою.

За відповідний проект закону №0921 проголосували 238 депутатів. 

Під час обговорення закону парламентарі особливо підкреслили, що він стосується в першу чергу відновлення прав кримських татар.

Як говориться у пояснювальній записці, у проекті Закону надаються визначення термінів "депортація", "депортована особа", "члени сім’ї депортованої особи", "компенсація".

У проекті Закону визначається коло осіб, які визнаються депортованими, механізм надання статусу депортованої особи, державні гарантії депортованим особам та членам їх сімей, які повернулися в Україну на постійне проживання, та особливості компенсації за вилучене внаслідок депортації майно тощо.

Так, депортованим особам та членам їх сімей, які повернулися в Україну на постійне проживання, гарантується за їх бажанням право на поселення в межах тих адміністративно-територіальних одиниць, де вони (або їхні батьки, або дід чи баба) проживали на момент депортації.

Крім того, цій категорії осіб, які перебувають на окремому квартирному обліку, у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, надається у власність житло, збудоване чи придбане за рахунок коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, бюджетів місцевого самоврядування, інших коштів, передбачених на ці цілі.

Депортованим  особам та членам їх сімей,  які будують індивідуальне житло, ступінь будівельної готовності якого дасть змогу з використанням одноразової матеріальної допомоги у короткий строк створити мінімальні умови для проживання, надається одноразова матеріальна допомога.

Згідно з законом, вилучені внаслідок депортації будівлі та інше майно по можливості (якщо будинок не зайнятий, а майно збереглося) повертаються депортованій особі або її спадкоємцям натурою. У разі відсутності такої можливості заявнику відшкодовується вартість будівель та майна.

За винятком деяких положень, цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання