Програма кредитів для ужгородських ОСББ отримала "зелене світло"

Механізм, як суттєво відремонтувати, утеплити і забезпечити альтернативним опаленням багатоквартирні будинки, в яких створено ОСББ чи ЖБК забезпечить програма, прийнята сьогодні на засіданні Ужгородського виконкому.

Вона передбачає відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, капітального ремонту, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків в Ужгороді на 2016-2017 роки («Теплий дім»).

У програмі зазначено, що основні її завдання:

- популяризація механізмів впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках за власні та залучені кошти;
- скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням через стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів;
- зменшення обсягу субсидій для населення за спожиті енергоносії;
- популяризація економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження.

Експерти вважають, що багатоповерхівки мають потенціал економії енергії близько 50 %. Але мешканці-власники квартир воліли чекати, поки влада дасть гроші і зробить якісь роботи. У 2015 році на капітальний ремонт житлових будинків, які обслуговують ЖРЕРи, ТОВ, у яких діють ОСББ, ЖБК, БК було виділено понад 10 млн.грн. Ще понад 1,9 млн.грн. було освоєно за Програмою ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». На реалізацію Комплексної програми відновлення історичного центру Ужгорода виділено 1,5 млн.грн. Проте за підрахунками спеціалістів загальна щорічна мінімальна потреба бюджетних коштів на проведення капітального ремонту житлового фонду та впровадження заходів з енергозбереження в Ужгороді становить понад 40 млн.грн.

Щоб радикально змінити ситуацію, якраз і розробили програму, яка передбачає співфінансування 4 сторін: місцевого представництва одного з банків ("Ощадбанк", «УКРГАЗБАНК» або «Укрексімбанк»), Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, міського бюджету і мешканців будинку. З міського бюджету передбачено виділити по 2 мільйони цього року та наступного, загальний кошторис програми на 2016-17 роки – 10 мільйонів гривень.

Яка сторона скільки відсотків дає, які умови, навіть зразки договорів і перелік необхідних документів є у проекті рішення як додатки до програми. Міська рада відшкодовуватиме 40% тіла кредиту, стільки ж Держагентство.

Гроші можна залучати на: модернізацію та утеплення стін фасаду, покрівель, дахового перекриття, підвальних приміщень; утеплення під’їздів (встановлення та заміна вікон, вхідних дверей у приміщеннях загального користування); встановлення обладнання з використання альтернативних до газу джерел енергії для потреб будинку тощо.

Згодом програму розглянуть також на сесії міські депутати. Сьогодні у порядку денному засідання виконкому ще й програма про відшкодування відсотків за кредит на енергоощадні заходи і приватним особам.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...