Проект курорту на Свидовці передбачає забудову 1,5 тис га лісу, – еколог

Проект гірськолижного курорті на Свидовці передбачає забудову території 1,5 тис га гірського масиву, зокрема це і приполонинські ліси. Про це під час зустрічі FreeSvydovets у смт Ясіня Рахівського району повідомила еколог, керівник ГО «Екосфера» Оксана Станкевич-Волосянчук.

«Проект має бути розрахований на 22-28 тис туристів, які будуть знаходитись там одночасно. Також обіцяють створення 5 тис робочих місць. Практично ми знаємо, що на сьогодні це є дикий куточок природи у високогір’ї, де нічого немає крім дикої природи. Тобто під комплекс усе буде створюватися практично з нуля, будуть будуватися дороги, проводитися лінії електропередач, будуватися готелі, магазини СПА-салони, інші установи, навіть планувалось будівництво невеликої злітної смуги. Тому мова про досить масштабний проект», – сказала Оксана Станкевич-Волосянчук.

«З одного боку складається враження ніби це є шанс для розвитку цього регіону. Тим не менше, наша група FreeSvydovets, цей шанс не бачить шансом. Не те, що ми проти розвитку, просто ми вважаємо, що це розвиток не в той бік. В першу чергу нас непокоїть те що руйнація йде у високогір’ї, мова йде про те, що буде втрачено ще один шматок дикої природи. Саме дика природа надає нам ті екологічні послуги, які нам потрібні щодня», – додала еколог.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання