Новини

Продажі нових легкових автомобілів в Україні стоять на місці

Продажі нових легкових автомобілів в Україні стоять на місці - результат за підсумками десяти місяців 2012-го лише на 3% перевищив показник аналогічного періоду минулого року, пише журнал Корреспондент у свіжому номері.

За підсумками десяти місяців 2012 року в Україні, за даними, наданими Корреспонденту компанією НІКО, знайшли власників 180 тис. нових легковиків. Це лише на 5 тис. краще (зростання - під 3%), ніж за той самий період роком раніше. Для ринку, який до кризи переступив через позначку 600 тис., це мізер.

Видання при цьому зазначає, що початок року вселяв торговцям деякі надії. Продажі в перших двох кварталах йшли з випередженням торішнього графіка на 9-10%. Але проти економіки не попреш: ніякий маркетинг або акції від автодилерів не могли підвищити доходи населення, вдихнути в українців споживчий оптимізм і вплинути на кредитну політику банків, що нарощують ставки за автопозиками.

Тому надалі співвітчизники припинили активно скуповувати чотириколісні засоби пересування, і весь первісний заділ був з'їдений падінням, пише Корреспондент.

"Ринок, на жаль, не виправдав надій", - каже Андрій Нестеренко, гендиректор компанії Ніссан Україна.

Видання додає, що тепер українців очікує проходження пройденого. За оцінками Ярослава Вовка, директора департаменту маркетингу і реклами концерну НІКО Менеджмент, прогноз об'єму ринку за підсумками поточного року - ті ж 220 тис. проданих нових машин, що і в 2011-му.

За прогнозами експертів, нинішній рівень збережеться, можливе навіть незначне зростання. Однак Україна залишається потенційно "смачним пирогом" - в Європі продажі скорочуються, і на передній план для автовиробників виходять країни, що розвиваються, в тому числі і Росія з Україною.

За даними видання, найуспішнішою маркою на українському ринку за підсумками десяти місяців 2012-го стала Hyundai. Продажі корейців - 17,1 тис. машин, майже на 3 тис. більше, ніж у вітчизняного ЗАЗ.

Разом з тим, хоча в чисельному вираженні продажі корейців за вказаний період впали на 8,3% в порівнянні з аналогічним торішнім показником, як скоротилася і їх частка на ринку (з 10,7% до 9,5%), основні конкуренти - ЗАЗ і російський ВАЗ - втратили ще більше.

Запорізькі автомобілі продемонстрували негативну динаміку продажів на рівні 12% і знизили ринкову частку до 8,2%. А автовиробник з берегів Волги став на 40% рідше знаходити в Україні охочих придбати його продукцію. Підсумком стало зменшення частки ринку ВАЗ з 13,8% до 8%.

Побратим Hyundai по концерну - Kia - став четвертим в загальноукраїнському заліку за ринковою часткою, показавши при цьому значне зростання продажів - майже 55%.

Чому в Україні авторинок далекий від насичення, і чому підсумок українських продажів малооптимістичний навіть для лідерів, читайте у свіжому № 45 журналу Корреспондент від 16 листопада 2012 року.

Кореспондент

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.