Новини

Прем’єр-міністр Словаччини на Закарпатті представить стратегію розвитку двосторонніх відносин

фото

Найближчим часом в Ужгороді відбудеться зустріч між прем’єр-міністрами України та Словаччини. Едуард Хегер, премєр-міністр Словаччини у рамках візиту на Закарпаття представить стратегію розвитку двосторонніх відносин. Про це під час  ІІ-го форуму ідей та рішень “Re:Open Zakarpattia” заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін.


Словаччина прагне налагодити співпрацю з українськими технологічними компаніями. За його словами, Словаччина не хоче залишатись суто виробником легкових автомобілів і планує розширити сферу своїх промислових інтересів.

“Мені цікаве порівняння Словаччини із центральноєвропейським Детройтом, оскільки наша країна зараз дійсно є найбільшим виробником автомобілів на душу населення. Це стало результатом болісних і масштабних реформ”, - зазначив посол. 

За його словами, Словаччині, яка виготовляла чимало зброї, змушена була у свій час переорієнтувати свою промисловість на автомобільне виробництво. Наразі це 9 чи 10 автомобільних брендів, які виробляються в країні. 

“Але ми не хотіли б продовжувати залишатися тільки виробником автомобілів. В Україні, наприклад, є чимало компаній, які мають успіхи у нанотехнологіях, космічних технологіях. Ми б хотіли налагодити з ними тіснішу співпрацю та запропонувати відкрити дочірні підприємства у Словаччині. Це буде вигідно обидвом державам», - додав Марек Шафін.

Налагодженню взаємозв’язківміж двома, за його словами, країнами сприяє і співпраця в освітній галузі.

“Ми пропонуємо подвійні дипломи у словацьких університетах студентам з України. З дипломами європейського зразка українці можуть працювати і в Словаччині, і в ЄС”, - зазначив Шафін. - “Однак ми надаємо перевагу тим студентам, які закінчують навчання у Словаччині та повертаються в Україну та відкривають там бізнес”.

Марек Шафін підтвердив також тезу про те, що Україна є європейським сусідом Словаччини, який має стати членом Європейського Союзу і НАТО. “Словаки надають перевагу робити, а не говорити, тому так», - резюмував посол.


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.