Новини

Пожежі в екосистемах краю: невтішні цифри та загрозлива тенденція від ДСНС у Закарпатській області

З потеплінням велике занепокоєння в закарпатських рятувальників, екологів та громадськості викликають пожежі через загорання сухої трави, листя та чагарників. На жаль, цьогорічна весна не стала винятком: щодня бійцям ДСНС області доводиться гасити такі пожежі. 

                                                       Яка ситуація спостерігається з початку 2021?

"З початку року у Закарпатті усього зафіксовано 692 пожежі, через які загинули 20 осіб, 4 постраждали, з них одна дитина. Ось таку невтішну цифру ми маємо на сьогоднішній день (31 березня). За цей час, підрозділи оперативно-рятувальної служби Закарпатської області в екосистемах краю ліквідували 334 пожежі. Загальна площа знищеної сухої трави, чагарників та сміття становить 356,082га." - інформує речниця ДСНС у Закарпатській області, Наталія Батир.

                                        Чому не можна палити суху траву та хто від цього постраждає?

У краї спостерігається невтішна тенденція щодо загорань в екосистемах краю. Такі пожежі призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й, що найголовніше - до травмування та загибелі людей. Разом із тим, такі пожежі завдають непоправної шкоди довкіллю, знищуючи родючий шар ґрунту. Страждають у подібних ситуаціях і люди, змушені вдихати токсичний дим, що містить сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.

                                         Як рятувальники борються з цією проблемою у нашому регіоні?

" По-перше, у нас є відпрацювання, на яких рятувальники різних підрозділів у різних регіонах проводять профілактичні інформаційно-роз’яснювальні роботи. Часто такі заходи проводяться спільно з органами місцевого самоврядування. Наші працівники проводять різні виступи в установах і таким шляхом доводять до людей усі наслідки від такого роду пожеж. 

"По-друге, ми дуже тісно співпрацюємо із засобами масової інформації, де даємо різного роду застереження.

Ну і ще один такий стримуючий фактор, який у 2021 році вступив у дію це "Зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, стаття 77 і стаття 77.1" Там йдеться про збільшення розміру штрафних санкцій за порушення правил пожежної безпеки у лісах (ст.77) та санкцій через спалювання сухої рослинності та сміття на відкритих територіях (ст. 77.1). Ці статті вступили в дію і вже мають якийсь мінімальний вплив. Адже, мінімальний штраф за спалення сухої трави на громадян накладається у розмірі від 3060 грн до 6200грн, для посадових осіб відповідно ці суми набагато більші." - розповіла Наталія Батир.

Отож, зважаючи на загрозливу тенденцію, рятувальники закликають громадян подумати про довкілля й не спалювати суху траву та сміття. Треба мати на увазі, що з сухостою вогонь може перекинутися на лісові масиви й майно людей. Уникнути цього дуже просто – не слід випалювати рослинність на полях, а натомість варто займатися компостуванням. Не можна викидати недопалки й незагашені сірники на траву, оскільки та може спалахнути. І не треба влаштовувати пікніки абиде: розкладати багаття можна тільки на спеціально облаштованих ділянках у безвітряну погоду за 15 метрів від будівель і споруд.

Давайте разом берегти довкілля!!!
 

Сюзанна Петрішко,

Студентка відділення журналістики


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.