Новини

Повені завдали Закарпаттю збитків на 1,359 млрд гривень

Внаслідок повеней Закарпатській області завдано збитків на 1 мільярд 359 мільйонів гривень.

Про це сьогодні, 12 грудня,  під час стартового семінару українсько-словацького проекту «HYDROFOR: системи оптимального ведення лісового господарства, спрямовані на посилення гідрологічної ролі лісів у попередженні паводків у басейні річки Бодрог» повідомив Віктор Дуркот, начальник відділу експлуатації автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи для прогнозу паводків і управління водними ресурсами в басейні ріки Тиса (АІВС- «Тиса»).

За його словами, повінь 1998 року завдала Закарпаттю збитків на 810 мільйонів гривень, розмір шкоди від «великої води» у 2001 році становив 317 млн грн., у 2008 році внаслідок повені область зазнала збитків на 159 мільйонів гривень, у 2010 – 73 млн.

Як зазначив Віктор Дуркот, зменшення збитків від повеней  - це результат дії прийнятих після 2001 року програм для запобіганню паводків і відповідному реагуванню на них.

Як писав Zaholovok.com.ua, сьогодні із початкового семінару на Закарпатті та в Пряшівському і Кошицькому краї Словаччини стартував проект HYDROFOR, який має на меті дослідження щодо впливу ведення лісового господарства на виникнення паводків.

Стартовий семінар проекту «HYDROFOR: системи оптимального ведення лісового господарства, спрямовані на посилення гідрологічної ролі лісів у попередженні паводків у басейні річки Бодрог» відбувається у селі Поляна Свалявського району.

Як зазначила голова ГО «ФОРЗА», менеджер проекту Леся Лойко під час презентації, проект триватиме 22 місяці і звершиться у середині 2015 року. «У проекті братимуть учать лісівники-практики, управлінці з лісового господарства, лісовпорядники, управлінці із захисних територій.  Наша основна ціль – покращити практики ведення лісового господарства і гідрологічної функції лісу»,  – сказала Леся Лойко.  

Довідка:

Проект «HYDROFOR: системи оптимального ведення лісового господарства, спрямовані на посилення гідрологічної ролі лісів у попередженні паводків у басейні річки Бодрог» реалізується партнерами з України та Словаччини: Агентством сприяння сталому розвитку Карпатського регіону ФОРЗА, яке є головним партнером проекту, Українським науково-дослідним інститутом гірського лісництва  ім. Пастернака та Національним Лісовим Центром Словаччини. Територією виконання проекту є Закарпатська область в частині басейнів річок Уж та Латориця і Пряшівський та Кошицький краї Словаччини в частині річок Лаборець та Ондава.

У семінарі беруть участь  представники природоохоронних, лісогосподарських та водогосподарських підприємств з Кошицького та Пряшівського краів Словаччини, керівництво обласного управління лісового та мисливського господарства у Закарпатській області, басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА, Ужанського НПП, представники РДА та державних лісогосподарських підприємство Великоберезнянського, Воловецького, Мукачівського, Перечинського, Свалявського та Ужгородського районів, Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Висоцького. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.