Посадовці Держгеокадастру попросили 270 тис доларів за схему для виділення землі під курорт

Двоє посадовців Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області запропонували підприємцю, який хотів купити або отримати безкоштовно ділянки для будівництва  гірськолижного комплексу у Воловецькому районі, знайти учасників АТО, на яких можна оформити земельні ділянки, а потім викупити їх, попередньо змінивши призначення.   За свої «послуги» у Держгеокадастрі Закарпатської області попросили 270 тисяч доларів.

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті ГПУ.

Зазначається, що приватний підприємець звернувся до працівника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області у середині лютого 2018 року.

«У зазначеної службової особи спільно з його безпосереднім керівником виник умисел на отримання неправомірної вигоди. З метою реалізації свого злочинного умислу, направленого на одержання неправомірної вигоди, на початку березня 2018 року службовець Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області повідомив приватному підприємцю про те, що на цей час немає можливості отримати йому у власність земельні ділянки для будівництва гірськолижного спуску та готелю, та розповів спосіб, у який можливо через певний проміжок часу набути на праві власності земельні ділянки. Зокрема, підприємець повинен підшукати чотирьох осіб – учасників АТО, від яких отримати довіреність на представництво їх інтересів, з метою подальшого безоплатного виділення у власність вказаним фізичним особам земельних ділянок сільськогосподарського призначення поза межами населеного пункту, по 2 га кожна. Після того, як будуть виділені зазначені земельні ділянки, можливо буде змінити їх цільове призначення, а у подальшому, після реєстрації юридичної особи можливо викупити зазначені земельні ділянки та використати їх за власною потребою», – йдеться у повідомленні ГПУ.  

«Свої послуги стосовно сприяння в отриманні земельних ділянок співробітники Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області оцінили в 270 000 доларів США. 02.05.2018 року після отримання другої частини неправомірної вигоди в розмірі 117 500 доларів США двоє спільників були затримані правоохоронцями. Вказаним особам підготовлені повідомлення про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України – одержання службовою особою неправомірної вигоди, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великому розмірі. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення від посад», – повідомляє  Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Як писав Zaholovok.com.ua, сьогодні в Ужгороді представники ГПУ та УЗЕ затримали на хабарі у 200 тисяч доларів керівника та застпуника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області. Пізніше на офіційному сайті управління Держгеокадастру з'явилося повідомлення, у якому посадовці управління назвали цю інформацію неправдивою.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання