Порошенко: Росія вивела з України 70% військ

Порошенко: Росія вивела з України 70% військ

Росія відвела 70% своїх військ із території України за межі українсько-російського кордону - про це повідомив президент України Петро Порошенко.

"Остання інформація від нашого головного управління розвідки: 70% військ Російської Федерації відведені за кордон, - сказав він. - Це ще одна надія на те, що мирні ініціативи мають хорошу перспективу".

Водночас в РНБО заявили, що на Донбасі порушуються умови перемир'я, оголошеного минулого тижня.

"За минулу добу терористи та російські військові скоїли 20 провокацій та обстрілів блокпостів та позицій підрозділів ЗС України", - заявив речник РНБО Андрій Лисенко.

Водночас сепаратисти звинувачують у порушення перемир'я українські війська.

Росія заперечує присутність та участь своїх військ у конфлікті на сході України.

"Жодних поступок"

У середу Петро Порошенко також заявив, що у мінських домовленостях не йдеться ані про федералізацію, ані про відчуження українських територій на Сході.

Про це він сказав на відкритому засіданні уряду, на якому також були голова Кабміну Арсеній Яценюк і спікер ВР Олександр Турчинов.

"Україна не зробила жодних поступок у питанні своєї територіальної цілісності. Ми залишаємося соборною унітарною державою", - сказав він.

За словами українського лідера, у протоколі про припинення вогню, підписаному 5 вересня у Мінську, взагалі не згадують "ДНР" і "ЛНР".

"Протокол передбачає відновлення і збереження суверенітету України на всій території Донбасу", - сказав президент.

Водночас він повідомив, що наступного тижня до парламенту внесуть законопроект про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Але попри особливий статус, цей проект передбачає, що регіони залишатимуться у складі України, заявив президент.

Пан Порошенко пояснив підписання мінського протоколу бажанням зберегти людські життя. За його словами, щодня до 5 вересня українські сили втрачали десятки бійців.

"Тримати порох сухим"

Президент заявив про необхідність зміцнювати обороноздатність. Зараз війська здійснюють перегрупування - але "не для наступу, а для оборони".

"Хочеш миру - тримай порох сухим", - сказав пан Порошенко.

За його словами, попри співпрацю з НАТО і підтримку світу, "ніхто за Україну воювати на нашій території не буде".

Він пообіцяв, що держава зробить все можливе, щоб забезпечити потреби армії.

"Запевняю, ми спільно знайдемо гроші на оборону і зробимо так, щоби значна частка коштів пішла не в пісок і не зависла на рахунках", - заявив президент.

Він розкритикував нинішню систему воєнного управління, логістики і контролю за використанням ресурсів, а також сказав, що чекає від уряду пропозицій щодо цієї системи, яку би схвалили і військові, і волонтери.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...