Новини

Порівняння традиційних та сучасних методів протезування

Коли зберегти власні зуби з різних причин не вдається, необхідно скористатися протезуванням. Ця процедура означає установку штучних конструкцій, котрі виконуватимуть функцію природних зубів, збережуть естетику зубного ряду та витримають жувальне навантаження, як справжні. Незважаючи на острахи, сучасні протези задовольняють 80% пацієнтів – таку статистику наводить Journal of Prosthetic Dentistry. У статті розглянемо популярні методи протезування, їхні переваги та недоліки.

https://dent-house.od.ua/wp-content/uploads/2023/02/protrzy.jpg

Знімні протези

Їх ще називають вставною щелепою, і такий метод відновлення зубного ряду, за даними лікарів «Клініка Доброго Стоматолога», найчастіше використовується для людей похилого віку. Це конструкції, які не фіксуються у ротовій порожнині «намертво», їх можна знімати та надягати за бажанням. Знімне протезування актуальне, коли відсутні кілька або всі зуби у зубному ряду – якщо ви втратили лише один зуб, стоматолог-ортопед порадить інший метод відновлення. 

Вставна щелепа характеризується наступними перевагами:

  • може стати єдиним способом відновлення зубного ряду, якщо імплантація протипоказана або занадто коштовна;
  • зручна у використанні – зараз існують безпечні та ефективні засоби для надійної фіксації протягом дня, а на ніч конструкцію можна знімати;
  • проста у догляді – для повного очищення достатньо покласти вставну щелепу на ніч у спеціальний дезінфікуючий розчин;
  • коштує небагато – ціна залежить від особливостей конструкції, матеріалу тощо, проте у будь-якому разі знімне протезування помітно дешевше, ніж імплантація;
  • висока швидкість – для отримання протезу необхідно лише визначити параметри, за якими він буде виготовлений у зуботехнічній лабораторії, не потрібне тривале звикання чи приживлення, як у випадку з імплантацією;
  • тривалий термін служби – знімні протези зберігають функціональність та початковий вигляд протягом багатьох років, звісно, якщо вони виготовлені з якісних матеріалів, а ви правильно за ними доглядаєте.

Недоліком можна назвати те, що не кожному зручно користуватися вставною щелепою. Вона передбачає деякі обмеження у їжі – наприклад, від твердих продуктів краще відмовитися. Якщо погано її зафіксувати, вона може зміститися, що змусить вас ніяковіти.

Незнімні протези

Це різновид штучних конструкцій, котрі не потрібно знімати заради гігієни. Серед них виділяють:

  • коронки (металокерамічні – майже не використовуються, керамічні та цирконієві – найбільш популярні, чудово імітують природний зуб);
  • вініри, люмініри, компоніри – спеціальні накладки, що фіксуються на передній частині зубів, протезами можна назвати лише умовно, адже для їх установки необхідно, щоб свій зуб все ж залишився на місці;
  • керамічні вкладки – міцні, їх складно відрізнити від природного зуба, використовуються замість звичних пломб, тобто допомагають відновити зуби частково;
  • мости – забезпечують відновлення зуба шляхом надягання коронок на сусідні, котрі виступають опорами.

Незнімні протези виглядають більш естетично, не викликають проблем з мовленням чи жуванням навіть твердих продуктів, не зміщуються, тобто дозволяють почувати себе більш впевнено. Проте для їх установки потрібне хірургічне втручання, а ще ціна на них вища, ніж на знімне протезування.

Імплантація

Це – найдорожчий, проте найнадійніший варіант відновлення зубного ряду, котрий забезпечить повноцінний комфорт та естетику. Імплантати не зміщуються, їх не потрібно знімати, а доглядати за ними дуже просто.

Суть процедури полягає у тому, що у кістку щелепи вживляються спеціальні конструкції – імплантати. Вони грають роль зубного кореня – утримують штучний зуб на своєму місці, виступають опорою для майбутнього протезу.

Вся конструкція складається з трьох основних елементів: безпосередньо імплантату, абатмента та протеза. Абатмент виступає своєрідною сполучною ланкою між імплантатом та протезом, утримуючи їх разом.

Імплантація підходить для відновлення одного, кількох або навіть усіх зубів – у кожному випадку стоматолог-ортопед підбирає коректну методику лікування. Варто пам’ятати, що процес імплантації у більшості випадків досить тривалий, адже потрібен час на те, щоб штучний корінь обріс тканиною та прижився у щелепі. Проте зараз існують і пришвидшені процедури – докладніше про це розкаже ваш лікар, якщо такий спосіб підходить для вас.

Будь-який метод протезування має свої протипоказання, котрі необхідно враховувати. Якщо робити висновок, який спосіб кращий, то ми за імплантацію, адже лише вона здатна повністю відновити естетику та функціональність зубного ряду без дискомфорту для пацієнта у майбутньому. Проте ця процедура дорога, а тому є сенс розглянути альтернативи, коли бюджет обмежений. У будь-якому разі радимо прислухатися до рекомендацій стоматолога та вибирати найліпший для здоров’я спосіб лікування.

 

На правах реклами

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.