Понад 25,5 мільйонів бюджетних коштів зберегли працівники Управління захисту економіки

Працівники обласного Управління захисту економіки виявили порушення під час проведення тендерів, що могло призвести до заволодіння бюджетними коштами. Наразі скасовано 18 результатів конкурсних торгів. Про це інформує Управління захисту економіки в Закарпатській області ДЗЕ НПУ.

Так, спочатку року скасовано 18 результатів проведених конкурсних торгів. Загальна сума тендерів склала понад 25,5 мільйонів гривень. Зокрема, у сфера охорони здоров’я – 7 результатів на суму 6,3 млн. грн., сфера освіти – 2 результати на суму 3,2 млн. грн., сфера житлово-комунального господарства – 4 результати на суму 12,7 млн. грн.

Однією з найбільш поширених протиправних схем при проведенні конкурсних торгів, є схема коли замовник прописує критерії конкретно під одного нерідко заздалегідь визначеного учасника, що в свою чергу не дає можливості взяти участь у торгах іншим бажаючим, в такому випадку не забезпечується виконання таких основних принципів закону як добросовісна конкуренція серед учасників та максимальна економія та ефективність.

У кінцевому результаті товари, роботи і послуги, закуповуються за бюджетні кошти по цінах значно вищих, ніж середньо ринкові, що в свою чергу є додатковим навантаженням на бюджет країни.

Управління захисту економіки в Закарпатській області ДЗЕ НПУ звертає увагу замовників, які проводять конкурсні торги на закупівлю товарів, робіт та послуг за бюджетні кошти, що порушення ЗУ «Про публічні закупівлі», тягне за собою відповідальність встановлену законом.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання