Новини

Поїхав вниз, не зміг вибратися. Товариш зниклого біля Полонини Руної туриста розповів деталі

50-річного закарпатця Івана, який разом з іншими двома туристами заблукав під час катання на снігоходах поблизу гори Полонина Руна, рятувальники шукають вже другу добу. З чоловіком зв'язку немає, у ніч з неділі на понеділок у горах знайшли його перекинутий снігохід, поряд туриста не було. Товариш, який у день зникнення був разом з ним на гірській прогулянці та також потребував допомоги рятівників, розповів журналістам, що чоловік досвідчений і добре керує снігоходом. Також він мав із собою їжу і чай.


"Він поїхав вниз, не міг звідти вибратися. Погодні умови різко змінилися, в тумані ми не бачили один одного", - розповів Роман, товариш зниклого закарпатця, якого досі шукають у горах.

"Ми спробували його рятувати, скинули геолокацію, де він був, викликали рятувальників, залишили йому снігохід і наверху включену фару і пішли. Він був внизу, ніби в ямі, там не дуже була хуртовина, а наверху були страшні погодні умови.  Ми пробували їхати і тоже застрягли, ночували в горах, коло снігохода. Потім пішки дійшли до Лумшор", - сказав чоловік. 

Роман запевняє, що зниклий закарпатець має досвід походів і поїздок у гори на снігоході: "Він тоже катається давно, більше, ніж я. Я і не припускав, що з ним може щось статися, бо людина досвідчена в цьому. Він знав, куди йти. Дотепер не розумію, що це таке", - зазначає закарпатець. 

За його словами, разом з рятувальниками вони пробували відстежити переміщення зниклого за його телефоном і виявилось, що чоловік міг не спуститись до лісу, а піднятись вище свого місця перебування: "Виходить, він не пішов у ліс, а пішов у гори. У сторону військової бази". 

Також пан Роман стверджує, що у товариша, пошуки якого тривають, була із собою їжа і чай. Чоловік не розуміє, чому той пішов кудись від снігохода: "Якщо перекинувся снігохід, він мав би лишитися біля нього".

Як повідомляв Zaholovok.com.ua, про зникнення трьох туристів поблизу гори Полонина Руна стало відомо ввечері у суботу, 4 грудня. Тоді рятувальники повідомляли про тьох чоловіків, які заблукали під час катання на снігоходах. В обід у неділю, 5 грудня, двоє із заблукалих туристів самостійно дійшли до турбази у селі Лумшори і зателефонували рятувальникам. Третього - досі шукають. У понеділок, 6 грудня, рятувальники повідомили, що знайшли снігохід, однак туриста поблизу не було. Наразі до пошуків долучилися 30 гірських рятувальників та 5 волонтерів. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.