Петьовка просить знизити плату за ліцензії для виноробів

Петьовка просить знизити плату за ліцензії для виноробів

Нардеп Василь Петьовка пропонує внести зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Депутат стверджує, що поправки до Закону допоможуть відродити мале та середнє вітчизняне виробництво вин. Законопроект зареєстровний 4 вересня. 

Як йдеться у пояснювальній записці до проекту Закону, зміни  дозволять «відродити та підтримати малого і середнього вітчизняного виробника виноробної продукції з метою підвищення ними обсягів виробництва вина з власного винограду, розширення площ виноградників, створення додаткових робочих місць і, як наслідок, збільшення надходжень у вигляді податків до Державного бюджету України».

Петьовка пропонує  Верховній Раді «Встановити річну плату за ліцензії на право оптової торгівлі у розмірі:

алкогольними напоями, крім вина, виноматеріалів виноградних, сидру та перрі (без додання спирту) - 500 000 гривень;

винами, виноматеріалами виноградними власного виробництва:

 до 15 тисяч декалітрів на рік включно – 150 000 гривень;

 від 15 тисяч до 30 тисяч декалітрів на рік включно – 300 000 гривень;

 від 30 тисяч до 50 тисяч декалітрів на рік включно – 400 000 тисяч гривень;

 понад 50 тисяч декалітрів на рік – 500 000 тисяч гривень;

тютюновими виробами - 500 000 гривень;

сидром та перрі (без додання спирту) - 780 гривень.»;

«До 01.01.2007 року Закон передбачав норму, за якою суб’єкти господарювання, що отримали  ліцензії на виробництво або імпорт алкогольних напоїв або тютюнових виробів, здійснювали поставку цієї продукції суб’єктам господарювання оптової та роздрібної торгівлі та іншим споживачам без ліцензій на оптову торгівлю лише в межах обсягів власного виробництва (імпорту).

Законом України від 17.11.2006 р. № 374 «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за ліцензії та акцизного збору на виробництво спиртів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» було внесено зміни до частини четвертої  статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», відповідно до яких суб'єкти підприємницької діяльності, що отримали ліцензії на виробництво або імпорт алкогольних напоїв або тютюнових виробів, здійснюють поставку цієї продукції підприємствам оптової і роздрібної торгівлі та іншим українським споживачам за наявності ліцензії на оптову торгівлю.

Запровадження зазначеної норми Закону призвело до нерівних умов конкуренції між товаровиробниками та створило надмірну концентрацію ринку алкогольних напоїв, зокрема вина, великими національними виробниками, оскільки невеликі виноробні підприємства, що самі вирощують виноград, не мають можливості сплачувати високу вартість двох обов’язкових ліцензій  для здійснення повного виробничо-збутового  циклу», – пояснює депутат.  

Петьовка переконаний, що «прийняття Закону сприятиме розвитку та підвищенню конкурентоспроможності виноробних підприємств, що вирощують виноград, виробляють виноматеріали та безпосередньо виготовляють вино, поліпшенню їх фінансового стану, створення позитивних передумов до нарощування виробничих потужностей, створення додаткових робочих місць».

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання