Першотравень святкують сьогодні у 142 країнах світу

Першотравень святкують сьогодні у 142 країнах світу

У середу, 1 травня, у 142 країнах і територіях світу відзначається День праці. У деяких країнах Прешотравень відзначається в інший час - до них належать, наприклад, США і Японія. Більш ніж у 80 країнах (включаючи Індію) День праці не відзначається, – повідомляє Дзеркало тижня.  

1 травня - День міжнародної солідарності трудящих.

1 травня 1886 року американські робітники організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.

У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робітників Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений у 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції і деяких інших країнах. Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби.

У СРСР Першотравень довгі роки був основним державним святом. 1 травня 1990 року керівництво Радянського Союзу і КПРС востаннє піднялося на трибуну Мавзолею для проведення останньої офіційної першотравневої демонстрації. У 1992 році Міжнародний день солідарності трудящих був перейменований у свято Весни і Праці. У світі Першотравень як і раніше відзначається як пролетарське свято солідарності.

В Україні під це свято відведено два дні, що дозволяє влаштовувати великі свята, ходити один до одного в гості і виїжджати сім'ями на природу.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...