Новини

Перший і найменший “маннекен піс” у Східній Європі буде в Ужгороді

Арсенал ужгородських міні-скульптур поповниться знаменитим пісяючим хлопчиком.

Найвідоміший пам’ятничок “пісяючому хлопчику” знаходиться у Брюсселі — центрі політичної влади Єдиної Європи.

Загалом “маннекен піс” став своєрідним символом успіху і процвітання. Відтак після набуття своєї популярності був встановлений у різних містах і країнах світу. Лише у Бельгії таких пам’ятничків щонайменше у чотирьох містах.

Загалом у світі нараховується 15 скульптур у 8 країнах. Це Бельгія, Франція, Іспанія, Японія, Конго, США, Бразилія, Еквадор.

8 грудня пам’ятничок найвідомішому хлопчику відкриють в Ужгороді. Автор міні-скульптури скульптор - Михайло Колодко, меценат та ініціатор ідеї — Арсен Мелкумян, ідейний натхненник, модератор — професор Федір Шандор.

Ужгородський “пісяючий хлопчик” стане завершальним елементом бювету питної води Fontanus Cilicia (Кілікійське джерело), який розташований поряд із ресторацією “Кілікія”. З якого будь-хто з охочих зможе набрати собі погарчик води і втамувати спрагу. Вода артезіанська прозора зі значним вмістом кремню. Свердловину пробурено у базальтових породах Українських вулканічних Карпат, що пройшло природнє очищення через туфові та піщані породи. Вода з Fontanus Cilicia сприяє нормалізації травлення та чудово втамовує спрагу.

Оригінальний вулканічний туф привезений із історичної провінції Кілікія, батьківщини відомих античних мислителів та філософів, став основою для колони в стилі дорійського ордену на якій вмостився український “маннекен піс”.

Нагадаємо, на День народження Ужгорода Арсен Мелкумян подарував ужгороду скульптуру Аль Ідрісі, відомого мандрівника, який вперше згадав на карті місто Унгвар у 1154 р.

Відтак продовженням ужгородської творчої ініціативи став “манекен піс”. За словами професора Федора Шандора, якщо Аль Ідрісі для Ужгорода це вшанування нашого минулого, то “пісяючий хлопчик” це наш історичний базовий вектор.

Відома закарпатська ресторація “Кілікія” знаходиться на центральному європейському роздоріжжі — 1 км до Словаччини, 20 км — до Угорщини, 55 км — до Польщі, 70 км — до Румунії, і до 12 столиць європейських держав ближче, ніж до Києва. Тому ідея встановлення саме тут фонтану Кілікія є доречною і практичною (водії транзитного авто зможуть запастися водою від українського “маннекен піс” до бельгійського оригіналу). Як і в древні часи, коли через Кілікію проходило багато торгівельних і паломницьких шляхів, і люди — торговці, мандрівники, паломники зупинялися на кілікійській землі, щоб перепочити, набратися сил тап запастися водою для того, щоб продовжувати свій шлях.

До речі, 8 грудня у день відкриття “маннекен піс” в Ужгороді, ресторан “Кілікія” святкує свою 9-ту річницю.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.