Переселенці Закарпаття створюють нові організації, щоб займатися освітою та культурою

Переселенці Закарпаття створюють нові організації, щоб займатися освітою та культурою

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стало створення громадських організацій переселенців на Закарпатті, зокрема тих, які займатимуться культурницько-освітнім напрямком та благодійництвом.

Йшлося про дитячі, культурницькі та освітні програми для переселенців, їхні потреби та про ті заходи, які вже активно проводяться на Закарпатті.

Керівник Благодійного фонду «Все Можливо» Олена Логвіненко розповіла, що до Закарпаття її привела довга дорога через Херсон, Львів, Дрогобич, Берегово.

«В Ужгороді я захотіла зупинитися і тут застосувати той досвід, який я здобула, мандруючи різними територіями. Переселенці вбирають в себе багато інформації і, на відміну від осілих, можуть побачити, що є не тільки дрібні місцеві проблеми, а дивитися на життя ширше. У лютому цього року ми заснували благодійний фонд. Оскільки я мама, то почала організовувати різні заходи для того, щоб мої діти швидше могли познайомитися з однолітками. Так у нас і відбувається адаптація, соціалізація, саме у громадянській активності знайшли свою нішу».

Сьогодні, 20 липня, 30 сімей переселенців побувають у Воєводино, до того їздили на Синевир, разом ходили в кіно і театр. «Бізнесмени, власники закладів розуміють, що це таке - втратити свою справу, прибуток, житло. Тому нас запрошують і радо йдуть назустріч у проведенні різноманітних заходів».

Керівник ГО «Творці країни мрій»Олена Кондратенко сказала: «Ми все ще живемо у «місці компактного проживання переселенців» - готелі «Закарпаття». Торік ми організовували дитячий табір для дітей переселенців з екскурсіями, майстер-класами та іншими розвагами. А також заснували громадську організацію, щоб працювати системніше. Разом їздимо по області, часто зустрічаємо допомогу – від приватних власників до МНС. Відмов у співпраці ніколи не зустрічали. Є ще ідея відкрити соціальний сімейний центр з ігровою кімнатою для дітей та зоною для спілкування дорослих. Але наразі не маємо приміщення для такого громадського простору. В інших містах це питання вирішує міська рада, але в Ужгороді, я так розумію, відповідних приміщень нема».

Засновниці організацій також допомагають місцевим сім’ям, які постраждали від війни на Сході. Як зазначилаАнжела Бабкіна, Радник Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області, організації переселенців не тільки орієнтуються на вирішення проблем тих, хто переїхав зі Сходу, але й активно сприяють налагодженню контактів між дітьми та сім’ями на Закарпатті. Залучаючи до заходів і закарпатських учасників.

Захід відбувся у рамках Програми по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «Голос жінки має силу в Закарпатській області».

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...