Новини

Переселенці на Закарпатті створили театр та дебютували з “Король Лір”

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація проєкту Театру-студії переселенців УжіК - вистави «Король Лір: Як ми шукали любов під час війни» за мотивами п’єси Вільяма Шекспіра. Прем’єра вистави відбулася в Ужгороді 26 травня і пройшла з великим успіхом. Унікальність проекту – акторами є аматори, люди різних професій, які переїхали в Закарпаття з різних міст і регіонів.


 фото

 Згуртувавшись у театральну студію, вони отримали можливість реабілітації і реалізації після жахів війни і евакуації. У червні заплановано вистави в інших містах Закарпаття: в Ужгородському та Мукачівському замках, у Хусті. Театр-студія, яку створили переселенці в Ужгороді наприкінці березня, планує активно розвиватися і працювати. Про це розповіла Оксана Чорнобривцева, продюсерка (Albomi Production), заступниця голови Асоціації кінокомісій України. «Так сталося, що в Ужгороді опинилося багато творчих, цікавих, потужних людей, ця кількість перейшла у якість. Нашу виставу гарно сприйняли глядачі і ми впевнилися, що проєкт потрібно продовжувати. Найближчим часом ми покажемо виставу у Хусті (11 червня), в Ужгородському замку (17 червня) та Мукачівському замку (24 червня). Маємо у планах гастролі по Україні а також пропозиції з-за кордону». 

фото

 Режисером-постановником вистави став В’ячеслав Єгоров. Він розповів, що виставу «Король Лір» планували ставити ще до війни з місцевими акторами. «Але почалася війна, і біля нашого приміщення «Cinema Space», (розташований біля безкоштовної їдальні для переселенців «Дельфін») проходило щодня багато переселенців. Через нас проходили всі ці емоції»,  - каже В’ячеслав Єгоров. Він з колегами почав проводити кіно та анімаційні покази для дітей, а потім запропонував дорослим переселенцям спробувати себе у ролі театральних акторів. «На кожну роль ми мали по 11 кандидатів, загалом це понад 60 людей, - коментує режисер-постановник. – Я задоволений тим, що відбулося. Нам багато людей допомогло. Це і клуб «Зонта- клуб м.Ужгород», фонд «Сан Франциско-Україна», «Падіюн» та інші». Досі у «Cinema Space» діють 8 локацій, які працюють для переселенців. Крім театральної постановки, це мультфільми, робота з психологами, йога-клуб, заняття спортом тощо.

фото

Про це детальніше розповіла Юлія Єгорова, продюсерка. «Театр -- дає велику емоційну підтримку людям, які є у нашому просторі. Це їх дуже підтримує, справа, яка об’єднує», - додала Юлія Єгорова.  

фото

  «Король Лір: Як ми шукали любов під час війни» -- це не просто театральна вистава. Переселенці, які ніколи не були акторами, пройшли кастинг, а потім - невеличку школу під час постановки. Крім того, обрано найкращий матеріал – «Король Лір», проведена величезна робота, реалізовані цікаві ідеї і розроблені костюми, - каже Євген Тищук, директор департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОДА. – Паралельно знімався документальний фільм.. Дійсно цей проект міг реалізуватися тільки завдяки тому, що об’єдналися професіонали. Люди дійсно мають можливість заповнити свої душе не тільки природою, але й мистецтвом, відчути, як це все відбувалося».

фото

 До речі, деякі аматори після вистави вирішили пов’язати своє майбутнє з театром та вступати до Ужгородського інституту культури та мистецтв.

 Театр-студія переселенців УжіК чекає глядачів на свої виставах у червні і обіцяє нові цікаві прем’єри.


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.