П’ять нових фільмів закарпатського режисера покажуть на міжнародному фестивалі історичного кіно

Стрічки закарпатського режисера В'ячеслава Бігуна «Дума про сина. Серце мами Гонгадзе», «Криниця Чендея», «Незабуте. Мирослава», «Сильні духом», «Останній солдат» демонструватиме V Міжнародний фестиваль історичного кіно 13-15 квітня в Києві, повідомляють організатори.

Глядачі дізнаються про історію Закарпаття через долю людей краю. Так, стрічка «Криниця Чендея» ґрунтується на спілкуванні родини, зокрема дружини та внучки легендарного сценариста фільму «Тіней забутих предків» із Дубового Івана Чендея. «Останній солдат», створений спільно з О. Гаврошем, показує образ закарпатського оптиміста, чия доля за майже сто років відображає турбулентну історію краю.  

Фільм «Сильні духом» – епічна документально-художня кіносповідь Юрія Яценка, українського політв’язня, який першим вирвався на волю з тюрми Кремля. Історико-біографічна стрічка «Незабуте. Мирослава», зафільмована в Естонії та Україні, показує складну, але романтичну долю 90-річної української поетеси та громадської діячки Мирослави Бучко-Юріссаар.

Нагадаємо, що фільми режисера вже нагороджувалися на цьому Міжнародному фестивалі (голова журі – Іван Канівець).Так, фільми «Серце мами Гонгадзе» та «Довженко. Український Гомер кіно» відзначалися за «Кращий образ у кадрі», «Шевченко живе. Зізнання Лесі» за «Кращий звук», «Лист Тарковському» за «Кращу операторську роботу», а «Найближчі до Бога» за «Кращий сценарій».

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...