ОВК №70 приймала уточнені протоколи без присутності членів окремих ДВК та непублічно працювала вночі

Станом на 11 годину 25 липня на сайті Центральної виборчої комісії є інформація про 100% опрацьованих протоколів дільничних виборчих комісій по округу №70 (центр - Свалява). За інформацією спостерігача ОПОРИ, окружна виборча комісія №70 під час засідання приймала уточнені протоколи окремих дільничних виборчих комісій без їх присутності. Ввечері, 24 липня, ОВК оголосила «технічну» перерву до ранку, втім 25 липня стало відомо, що засідання комісії продовжили вночі, про що спостерігача ОПОРИ не інформували.

Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, ще у вівторок, 23 липня, кілька дільничних виборчих комісій привезли на ОВК уточнені протоколи та просто залишили їх, не чекаючи поки ОВК  розглядатиме ці документи. Спостерігач ОПОРИ наголосив членам ОВК, що приймати уточнені протоколи без присутності членів дільничних комісій є порушенням процедури. Після цього, члени окружної комісії почали приймати при присутності в залі спостерігача ОПОРИ  протоколи лише від тих дільниць, члени яких були на місці.

У середу, 24 липня, ОВК продовжувала приймати уточнені протоколи дільничних виборчих комісій. Станом на 17 годину члени ОВК приймали протоколи дільничних комісій, відкривали та відправляли їх до серверної для внесення даних в інформаційно-аналітичну систему без присутності членів цих ДВК задля прискорення процесу.

Відзначимо, при присутності спостерігача ОПОРИ члени ОВК приймали документи у відсутніх ДВК, передавали ці дані до серверної (імовірно, для введення у систему), однак не голосували за затвердження про прийняття цих протоколів.

За словами спостерігача ОПОРИ, дільничні виборчі комісії, протоколи яких були відправлені на уточнення і ще не прийняті, 24 липня по обіді мали приїхати на засідання окружної виборчої комісії. Але із цих ДВК з’явилися не всі. Як видно на відео, яке надав представник ОПОРИ, для пришвидшення процесу члени окружної комісії розглядають протоколи ДВК, а представників від цих ДВК на засіданні немає. Ймовірно, члени ОВК планували голосувати за уточнені протоколи без присутності членів ДВК, однак після зауваження спостерігача ОПОРИ не стали цього робити.

Засідання тривало до вечора 24 липня, як зазначає представник ОПОРИ, члени деяких ДВК, від яких вже нібито прийняли уточнені протоколи, вимушені були приїхати до окружної виборчої комісії вдруге, через що у приміщенні, де проходило засідання, виникали конфлікти. Станом на 22:30 ОВК оголосила технічну перерву до 25 липня. За інформацією ОПОРИ, тоді залишалося ще близько 10 ДВК, від яких потрібно було прийняти уточнені протоколи.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання