Новини

Отруєння бузиновим напоєм у Мукачеві: нові подробиці від прокуратури та виробника

 В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція, головною темою якої став інцидент, який трапився нещодавно в кафе «Фігля» у Мукачеві, де дівчина, випивши напій, з опіками потрапила до реанімації. Поліція відкрила провадження.

Свою позицію стосовно випадку оприлюднив Ярослав Фуглевич, директор ТОВ «Джерела Карпат», продукт якого фігурує у випадку. Директор прокоментував ситуацію та пояснив, чому заперечує причетність підприємства.

Ярослав Фуглевич

«ТОВ «Джерела Карпат» (ТМ «Карпати насолоджуйся») створена у 2015 році із зруйнованого заводу, зібрали колектив і виготовляємо якісні продукти. В основі нашої місії - познайомити людей з чистими карпатськими продуктами. Один з наших продуктів - напій з бузини, який останнім часом демонструють і кажуть, що він міг призвести до якихось негативу по відношенню до споживача», - коментує Ярослав Фуглевич. За його словами, напій з бузини підприємство виготовляє один раз у році. «Один раз у році збираємо бузину, коли вона цвіте, і наступний день переробляємо. Все потрапляє в одну ємність-300 літрів, з якої виходить 1000 пляшок. Процедура така: нагрівається вода до температури 100 градусів, додаємо цукор і по трубах цей напій потрапляє у буферну ємність, далі- лінія розливу, спеціальний станок, який розливає сироп зразу у18 пляшок, перед цим у пляшки кладеться гілка бузини. Наша позиція -- не використовувати жодних консервантів, жодної хімії. Продукція проходить процес стерилізації, що виключає наявність бактерій, кожну партію ми перевіряємо, є внутрішня дегустаційна комісія». Виходячи із схеми виготовлення я заявляю, що неможливо, щоб якісь отруйні чи шкідливі речовини потрапили у пляшку. Якщо б це було, то це було б не в одиничному випадку»,- пояснює Ярослав Фуглевич.  Директор підприємства зауважив, що завод сертифікований, а продукція крім України постачається закордон: США, країни Балтії, інші країни Європи.

Ярослав Фуглевич

Ярослав Фуглевич також каже, що є чимало питань до пляшки, з якої була випита рідина, і яка фігурує на фото та відео в соцмережах, і склянки, куди наливали рідину. А також розповів, що до нього звернулася адвокатка потерпілої, яка запропонувала виплатити 50 тис.доларів.  «Я запросив адвоката прокоментувати своє бачення ситуації на пресконференції», - додав Я.Фуглевич.

Правоохоронці розслідують інцидент. Про деталі розповіла Катерина Хижняк, речниця Закарпатської обласної прокуратури.  «28 вересня на лінію «102» про випадок повідомив заявник, сказав що вони з дружиною перебували в одному з місцевих кафе, вона випила бузиновий напій, різко погіршилося самопочуття, дістала отруєння, опіки ротової порожнини, після чого була госпіталізована до реанімаційного відділення лікарні. Наразі потерпіла перебуває у медичному закладі в Ужгороді,  триває процес лікування, - коментує Катерина Хижняк. -  Було розпочате кримінальне провадження за статтею 128 ККУ. Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження. Днями правова кваліфікація у провадженні була змінена. Зараз це ч.1 статті 325 ККУ. Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням. Триває розслідування. Наразі немає жодної особи, кому встановлено підозру. Встановлюються всі обставини події».

Катерина Хижняк

За словами Катерини Хижняк, правоохоронці вилучили залишки рідини, а також всю партію напою, яка була закуплена для реалізації (трохи більше 20 пляшок). За постановою слідчого призначено проведення комплексної судової експертизи, щоб зрозуміти, який вміст був у рідині, і чи був ідентичний до тих, що містилися в інших пляшках. «Сам заклад сприяв слідчим діям, надані зразки напоїв, також заклад повідомив, що продукцію закуповують півтора роки. До цього не було жодних нарікань. Також повідомили, що пляшка, подана відвідувачам, була перша з останньої закупленої партії. Все, що було закуплено вилучено правоохоронцями. Триває досудове розслідування. В якості свідків було допитано і працівників закладу. Допити ще будуть тривати і з потерпілою стороною і представником виробника також. Справа перебуває на контролі в Мукачівській окружній прокуратурі».

напій з бузини

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.