Новини

Отримати необхідну правову інформацію закарпатці можуть, скориставшись правовою вікіпедією «WikiLegalAid»

Під час карантину потреба у правовій інформації значно зросла. Адже особливості режиму надзвичайної ситуації, трудові права працівників та інші «карантинні» теми хвилюють багатьох українців. У березні цього року кількість переглядів сторінок правничої Вікіпедії «WikiLegalAid» (wiki.legalaid.gov.ua) зросла майже у 4 рази у порівнянні з березнем минулого року.

Лише за безерень цього року довідково-інформаційну платформу правових консультації «WikiLegalAid» переглянули понад 883,4 тис. разів. Це майже у 6 разів більше, ніж за I квартал 2019 року, коли кількість переглядів сторінок склала 150,8 тис.

Значне збільшення переглядів сталося у березні, коли в Україні було введено карантин через поширення коронавірусної інфекції. Тоді відвідувачі правничої Вікіпедії понад 325 тис. разів переглянули інформацію, що міститься на платформі. Для порівняння – у березні 2019 року кількість переглядів становила 84,7 тис.

Працівники системи безоплатної правової допомоги постійно працюють над удосконаленням довідково-інформаційної платформи правових консультацій «WikiLegalAid» та розміщенням нових консультацій на правові теми, що актуальні сьогодні. Нещодавно, у відповідь на нові реалії, на головній сторінці платформи з’явився новий розділ «Карантин в Україні у зв’язку з коронавірусом COVID-19: що потрібно знати», де кожен може знайти інформацію щодо прав та обов’язків під час карантину.

Найчастіше переглядали правові консультації щодо трудових прав працівників, зокрема, неповнолітніх. На другому місці за популярністю питання порядку встановлення інвалідності. У трійці найпопулярніших запитів – особливості адміністративної відповідальності неповнолітніх.  

Платформа «WikiLegalAid» розміщена у вільному доступі в мережі Інтернет. Незалежно від того, де знаходиться людина, вона може отримати якісну правову інформацію. Домінуюча кількість запитів надходить від мешканців України – 97,5%. Але статистика свідчить, що платформу також відвідують мешканці інших країн або ж громадяни України, які проживають в цих країнах. Так, українську правничу Вікіпедію відвідали мешканці Польщі, Німеччини, США, Нідерландів та інших країн.

Довідково-інформаційна платформа правових консультації «WikiLegalAid» знаходиться у вільному доступі з грудня 2018 року. Окрім правової інформації, вона містить фахові юридичні консультації, посилання на нормативно-правові акти, зразки процесуальних документів та посилання на судову практику. Працівники системи надання безоплатної правової допомоги, а також представники партнерських організацій постійно працюють над удосконаленням платформи та її змістовним наповненням.

Тож мешканці краю, які хочуть самостійно вирішити свої правові питання, правнозахисники, юристи, студенти та ін. можуть скористатися довідково-інформаційною платформою та знайти там всю необхідну інформацію, повідомляють у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області.

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.