Новини

Організація роботодавців Ужгорода ініціює зміни до законів про працю

Нещодавно, на базі ТОВ «Ядзакі Україна», що на  Ужгородщині, відбулося чергове робоче засідання організації роботодавців міста Ужгорода. На сьогодні членами неурядової організації є 12 провідних підприємств обласного центру. Зокрема, ЗАТ «Ужгородська швейна фабрика», ПАТ «Машзавод ТИСА», ТОВ «Автоспортсервіс «СІНТ», ТДВ «Патент», ПАТ «Ужгородський Турбогаз», ВАТ «Закарпатавтотранс», ТОВ Завод «Конвектор», ТОВ «Гроклін-Карпати», ДП «Юридична компанія Колегіум», ТОВ «Ядзакі Україна», ТОВ «Тріо-Транс».

До роботи поважного зібрання були запрошені  начальник територіальної державної інспекції з питань праці в Закарпатській області Іван Грицик, директор Ужгородського міського центру зайнятості Сергій Олексіюк та керівник з енергозбуту ПАТ «Закарпаттяобленерго» Артем Мартинюк.

Засідання під керівництвом голови організації, директора ТДВ «Патент» Івана Ключевського розпочалося з приємної нотки - прийняття нового члена організації роботодавців м.Ужгорода - ПРАТ «Видавництво «Закарпаття» корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія» та вручення офіційного свідоцтва його директору Сергію Варцабі.

Відтак, учасники приступили до обговорення питань порядку денного. Серед перших розглянули окремі положення КЗпПУ. Оскільки у згаданому кодексі час від часу відбуваються зміни і у роботодавців наразі виникає багато запитань, тож до розмови запросили Івана Грицика. Найбільше  їх цікавили питання можливості підприємств автомобілебудівної галузі застосовувати підсумований облік робочого часу, збільшення граничного максимуму надурочних годин на рік. Наголошувалося, що на безперервно діючих підприємствах, де за умовами виробництва не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації підприємства, запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (40 годин на тиждень ). Увага членів організації зверталася на те, що відповідно до положень ст. 62 КЗпПУ надурочні роботи, як правило не допускаються, або можуть застосовуватися лише у виняткових випадках. Що дуже важливо, надурочні роботи не повинні перевищувати для кожного працівника чотирьох годин протягом двох днів підряд і 120 годин на рік.

Роботодавці міста Ужгорода взяли активну участь в обговоренні питань порядку денного засідання, висловлювали власні зауваження. Зокрема директор ЗАТ «Ужгородська швейна фабрика» Мирослава Каламуняк запропонувала при внесенні доповнень до згаданого законодавства врахувати і зміни в оплаті надурочних годин, а також святкових та вихідних днів.

Учасники дійшли згоди в тому, що підготують свої пропозиції до змін у трудове законодавство, з тим аби надіслати їх Федерації роботодавців України.

Відтак, Сергій Олексіюк презентував послуги служби зайнятості для роботодавців, зокрема, підбір персоналу, зміни до законодавства про зайнятість, які набули чинності з 1 січня 2013 року. Зазначалося, що відповідно до нормативних документів, після того як на підприємстві створена відповідна вакансія, роботодавці у десятиденний строк мають подавати до центру зайнятості звіт форми 3-пн про потребу в кадрах. Йшлося також і про масове вивільнення працівників на підприємствах, відшкодування єдиного внеску. Крім того, наголошувалося, що громадяни у віці 45 і більше, котрі працюють, при бажанні мають право змінити професію. Для таких людей за сприяння центру зайнятості навчання проводиться безкоштовно.

На засіданні було обговорено ситуацію, що склалася між підприємствами м.Ужгорода (споживачами електричної енергії) та ПАТ «Закарпаттяобленерго». Організація роботодавців м.Ужгорода вже зверталася до енергетиків з листом, в якому, зокрема, йшлося, що ряд провідних промислових підприємств м.Ужгорода та Ужгородського району скаржаться на неправомірні дії енергопостачальної компанії. Щодо цього вирішили спільно із ПАТ «Закарпаттяобленерго» підготувати звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики стосовно змін в оплаті за спожиті енергоносії замість попередньої оплати - оплати по факту використання, або авансовий платіж не більше 50 % заявленого обсягу споживання, - повідомляє прес-служба Організації роботодавців м. Ужгорода.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.