Новини

ОПОРА презентувала мапу приймалень нардепів та розповіла про розподіл субвенцій

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація інтерактивної мапи приймалень народних депутатів та парламентських партій і груп. Крім цього, експерти Громадянської мережі ОПОРА розказали про результати дослідження другого розподілу субвенцій на округи депутатів-мажоритарників Закарпатської області.


Ajnj

  Святослав Бабіля, консультант проєкту зауважив, що стаття розподілу субвенцій, які допомагають місцевим бюджетам з фінансуванням тих об’єктів, які вони самі неспроможні підтримати,  викликає певні суперечності. Зокрема, і через незалученість представників Комітету ВР з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, які б могли фаховіше підходити до визначення об’єктів для фінансування тощо. 

«Майже 60 мільйонів гривень на п’ять округів отримала Закарпатська область внаслідок другого розподілу субвенцій на соціально-економічний розвиток. Округ №69 з центром у м. Мукачево знову залишився без грошей. Найбільше коштів спрямовано на ремонт доріг, об’єктів житлово-комунального господарства та закладів освіти, - такі результати дослідження Громадянської мережі ОПОРА повідомив Святослав Бабіля. -- Відповідно до цього розподілу до місцевих бюджетів Закарпатської області буде спрямовано майже 60 млн. грн., що складає 3,5% від загальної суми, виділеної на національному рівні. Найбільше коштів отримають Дніпропетровська, Харківська області та м. Київ – 180 млн грн, 108,2 млн грн та 102,1 млн грн відповідно. Найменше ж коштів спрямують до Херсонської (39,3 млн грн) та Луганської (20 млн грн) областей».

ajnj

Виділені 60 млн грн розподілені на 31 субвенцію, а середній розмір субвенції становить 1,935 млн. грн. У розрахунку на жителя області Закарпаття отримає 48,06 грн./особу, що є 14 показником по Україні. 

ajnj

                                             Найбільше грошей держава виділила на дороги

За словами Святослава Бабілі, найбільше коштів виділено для ремонту доріг – 21,4 млн грн або 35,7% від передбачених на область. Ці кошти будуть спрямовані на 6 субвенцій. Найбільше (9,34 млн. грн.) направлять на ремонт автомобільної дороги місцевого значення С 070302 Виноградів-Олешник (5,1 млн. грн.) та на ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення Середнє-Анталовці.

На житлово-комунальне господарство й інфраструктуру закладено 16,85 млн.грн. або 28,1% за 6 субвенціями. Найвищі суми спрямовано на капітальний ремонт водоприймачів осушувальної системи на території Ірлявської сільської ради (7,19 млн. грн.) та реконструкцію частини гуртожитку Драгівської сільської ради (5,15 млн. грн.).

ajnj

На будівництво та ремонт закладів освіти виділять 16,53  млн грн або 27,5% від загальної суми.  Найбільше – 3,09 млн. грн. передбачено на капітальний ремонт фасаду та благоустрою Золотарівського ДНЗ та 2,5 млн. грн. – на реконструкцію будинку культури під Культурно-мистецький спортивний центр Івана Фірцака-Кротона у с. Білки.

На ремонт 3 дитячих майданчиків спрямують 3,04 млн грн або 5,1%. Найбільше – на капітальний ремонт мультифункціонального спортивного майданчика для ігрових видів спорту з улаштуванням огорожі, Синевирського закладу загальної середньої освіти I-IIІ ступенів закладено найбільше – майже 1,3 млн. грн.

                               Округ Лунченка отримає найбільшу суму, Балога грошей не потребує

ajnj

Найбільша сума субвенція припадає на виборчий округ №71 -19,5 млн.грн. (нардеп Валерій Лунченко), трохи менше на №68- 17,5 млн.грн. (нардеп Роберт Горват), по 9,5 млн.грн отримають округи Владіслава Поляка та Василя Петьовки, 3,6 млн.грн піде у громади округу Михайла Лаби (3,6 млн.грн.). Округ №69 залишається без коштів, депутати визначили цей округ, за даними ОПОРИ, як такий, що не потребує грошей. 

Найбільше коштів закладено для Драгівської громади (9,99 млн. грн.) та Виноградівської громади (9,5 млн. грн.). Найменша субвенція передбачена для Синевирської громади (1,3 млн. грн.) та Великобичківської громади (1,2 млн. грн.). Обласний бюджет, а також бюджети Виноградівської, Тур’я-Реметівської, Тячівської, Ужгородської, Хустської громад отримають кошти вдруге цього року. Таким чином, лідерами за розмірами субвенції на соціально-економічний розвиток в 2021 році є Виноградівська (19,5 млн грн), та Хустська (16,6 млн грн) громади.

Крім того, субвенція передбачає виділення коштів на об’єкти, фінансування яких передбачено першим етапом виділення коштів. Так, на капітальний ремонт автомобільної дороги місцевого значення Виноградів-Олешник, у травні було виділено 10 млн. грн., а в липні ще 9,34 млн грн. На будівництво корпусів Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Рокосово Хустського району до 2,5 млн. грн., виділених в травні, закладено ще 1 млн. грн. На капітальні ремонти приміщень загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с. Нижнє Селище Хустського району та Хустської спеціалізованої школи №1 імені Августина Волошина в м. Хуст, на які в травні було виділено по 2 млн. грн., додано ще по 1 млн. грн. На реконструкцію ДНЗ в с. Іза Хустського району до 4,12 млн. грн, виділених раніше, передбачено ще 1 млн. грн.

ajnj

                                           «Дякувати» депутатам виділенням субвенцій—неправильно- експерт

 «Ми як організація наголошуємо на тому, що діючий розподіл і спосіб визначення як мінімум не відповідає нагальним потребам, - каже Святослав Бабіля. – Необхідно зробити зрозумілі процедури і критерії виділення цих коштів. Щоб самі громади чи обласні бюджети подавали відповідні проєкти, які оцінювали профільні міністерства, зокрема, з питань державного будівництва і регіонального розвитку. По-друге, пропонуємо забрати цю статтю з бюджету. Колись нам говорили в уряді, що ці підходи у виділенні субвенцій будуть змінені: подяк депутатам не буде, а кошти будуть спрямовані у Держфонд регіонального розвитку, який буде розподіляти кошти згідно з правилами». 

                                                               Знайти депутата на мапі і прийти

  Консультант ГМ ОПОРА також представив результати іншого проєкту, над яким працювали експерти тривалий час. Це Мапа приймалень народних депутатів та парламентських партій і груп  https://rada.oporaua.org/map/    . «Ми розсилали запити нардепам, звернулися до політпартій, які представлені в парламенті як на національному, так і місцевому рівні, отримували інформацію з попередніх контактів. Далі вся інформація вносилася технічно, - каже Святослав Бабіля. – На наші запити відповіли троє нардепів: Лаба, Лунченко та Петьовка. Василь Петьовка дані про свою приймальню розмістив також на сайті ВР України.  Також окремі депутати надали контакти/телефони: Батьківщина, ЄС. Інші партії на запити не відповіли, але ми будемо доповнювати інформацію по факту».

На інтерактивній мапі можна увести прізвища депутата, система покаже адресу, мейли, інші контакти депутатів, а також сторінки у соцмережах.  

Святослав Бабіля також зауважив, що приймальня депутата повинна розташовуватися у місці, в яке виборець може вільно потрапити. А також повинен чітко ідентифікувати як приміщення нардепа для прийому виборців. 


ajnj


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.